Reklama

Juraj Jánošík - Prvky umelej inteligencie sme v ESETe využívali už od roku 1997!

TECHBOX

Umelá inteligencia nie je len budúcnosť, dnes ju vidíme napríklad v automobiloch, smart domácnostiach a v množstve iných vecí, ktoré sú bežne okolo nás.

Aká je budúcnosť AI? Platí, že tí, ktorí budú ovládať AI, budú ovládať svet? Rozhodne si pozrite a vypočujte náš rozhovor s odborníkom na umelú inteligenciu.

Dá sa povedať, že o umelej inteligencii hovoríme už od prvopočiatkov počítačov, no prešla výrazným vývojom. Rozprávali sme sa o nej s Jurajom Jánošíkom, odborníkom na AI v spoločnosti ESET. Ako ChatGPT zmenil svet umelej inteligencie? Aké sú hrozby umelej inteligencie a kde vidí Juraj práve naopak, príležitosti pre ľudstvo?

Obsah pokračuje pod reklamou

Vedeli ste, že prvky umelej inteligencie ESET využíval už od roku 1997? Súčasťou všetkých produktov ESET boli totiž, v rámci skenovacieho jadra, techniky strojového učenia na rozpoznávanie makro vírusov. ESET bol v podstate medzi prvými na svete, kto takéto prkvy využíval v rámci bezpečnosti!

Umelá inteligencia síce odbremeňuje ľudí od repetitívnych úkonov, na konci dňa sú tu stále ľudia, ktorí sú dôležití aj pri vyhodnocovaní hrozieb. Veľmi dôležitý je pri trénovaní umelej inteligencie práve ľudský vstup.

Primárne použitie umelej inteligencie v produktoch ESET je stále skenovacie jadro s cieľom ochrany používateľov pred rôznymi hrozbami. Ako ESET chráni počítače, telefóny a iné zariadenia sa dozviete práve v našom rozhovore s Jurajom Jánošíkom, odborníkom na AI v spoločnosti ESET.

TECHTALKS by TECHBOX, už aj s najnovším dielom, nájdete aj na Apple Podcastoch či Google Podcasts. Samozrejmosťou je Spotify, no nechýbajú ani ďalšie obľúbené platformy ako Pocket CastsRadioPublicBreaker Anchor. Môžete si tak vybrať podľa aplikácie, ktorú najradšej na podcasty používate.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.