Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Jeff Bezos dostal košom. Tom Hanks odmietol let do vesmíru

Jeff Bezos dostal košom. Tom Hanks odmietol let do vesmíru
Zdroj | CNN
Richard Pliešovský
Jeff Bezos dostal košom. Tom Hanks odmietol let do vesmíru
Zdroj | CNN
Zdroj | CNN

Možno máte pocit, že do vesmíru lietajú častejšie herci ako vycvičení astronauti. Nedávno totiž absolvoval kozmický výlet kapitán Kirk, o niečo neskôr sa na ISS natáčal film s ruskou herečkou a režisérom. Teraz dostal podobnú ponuku držiteľ Oscara Tom Hanks.

Herec sa okrem iného preslávil filmami s vesmírnou tématikou Appolo 13 a Cloud Atlas. Teraz dostal ponuku od spoločnosti Jeffa Bezosa, Blue Origin, aby absolvoval let do vesmíru.

Zdroj | Blue Origin

Na veľké prekvapenie 65-ročný herec ponuku odmietol. Dôvod je veľmi prozaický, Jeff mu totiž ponúkol let v plnej cene, čo je zhruba 28 miliónov dolárov.

Pozrite si

Let Blue Origin zdvihol latku a prekonal pár rekordov

Toto všetko sa verejnosť dozvedela počas televízneho vysielania Jimmy Kimmel Live, kde sa ho moderátor opýtal, či je naozaj pravda, že ho zakladateľ Blue Origin požiadal, aby obsadil miesto v rakete New Shepard.

Tom Hanks prikývol. „Áno, za predpokladu, že zaplatím!“ povedal a odkázal :Mám sa dobre, Jimmy, mám sa dobre, ale nezaplatím 28 miliónov dolárov.“

A aby zahanbenie Blue Origin dostalo korunu, Tom simuloval pocity človeka počad štartu rakety, kým prekoná gravitáciu a dosiahne bezváhový stav. Oprel sa na kresle, zahľadel na strop a začal sa nekontrolovateľne triasť, pričom zo seba dostal sériu podivných zvukov. „Toto ťa čaká prvé štyri minúty a potom sa už vznášaš,“ povedal Jimmu Kimmelovi a zaklincoval to slovami: „Nepotrebujem na to minúť 28 miliónov dolárov.“

Zdroj | CNN

Je jasné, že Blue Origin by si letom Toma Hanksa urobil perfektný marketingový ťah, ale pýtať od neho plnú cenu letu? Takto sa to veru nerobí! Pritom len nedávno spoločnosť vzala na hranicu kozmického priestoru Williama Shatnera (kapitán Kirk), alebo 82-ročnú bývalú letkyňu Wally Funk.

Zdroj | SPACE

Blue Origin si tak zavaril na ďalší problém. Práve totiž oficiálne prehral niekoľkomesačný súdny spor, kde chcel napadnúť NASA kvôli jej rozhodnutiu udeliť SpaceX kontrakt na lunárny rover v hodnote 2,9 miliardy dolárov. Okrem toho čelia mnohí vedúci predstavitelia spoločnosti obvineniam z nevhodného správania sa voči ženám.

Zdroj