Reklama

Jedinečnosť notebooku ASUS Zenbook Pro Duo 15 OLED

TECHBOX

Do redakcie sme dostali na vyskúšanie 15-palcový model ASUS Zenbook Pro Duo 15 OLED (UX582), ktorý nás takmer okamžite po rozbalení utvrdil, že ide v mnohých smeroch o výnimočné zariadenie. Je natoľko pokrokové, že sme sa ho rozhodli predstaviť v niekoľkých dieloch.

Prvé časti sme venovali OLED displejom, tie má totiž ASUS dva! Dnes si povieme o ďalších výnimočných vlastnostiach, ktorými sa táto mašina odlišuje od bežných prenosných počítačov.

Ak sa rozhodnete pre ASUS Zenbook Pro Duo 15, je jasné, že od notebooku očakávate maximum a nie ste bežný používateľ, ktorý ho chce využívať na surfovanie po nete, četovanie a písanie e-mailov.

Pod kapotou tohto notebooku sa ukrýva profesionálna grafika GeForce RTX 3070. Tá je ako stvorená napríklad kreatívnym pracovníkom, ktorí môžu svoj um a čas venovať práci a nie čakaniu na prepočítavnie počas renderovania. Všetko výrazne urýchli VRAM s kapacitou 8 GB a určite pomôže každému, komu záleží na dokonalosti a detailoch.

Viete, že…

procesor NVIDIA GeForce RTX 3070 je založený na architektúre druhej generácie Ampere – NVIDIA RTX? Obsahuje nové Ray Tracing jadrá, Tensor jadrá, technológiu DLSS 2.0 s využitím umelej inteligencie vo vysokom rozlíšení a streamovacie multiprocesory, poskytujúce masívne zlepšený výkon. Tento nadupaný nový grafický čip ponúka najrealistickejšiu grafiku s ray tracingom, nové špičkové funkcie a využíva silu umelej inteligencie.

Samozrejme, grafika ako taká potrebuje masívnu pomoc. V tomto prípade sa jej dostáva len tá najlepšia. O špičkový výkon sa stará procesor 10. generácie Intel Core i9-10980HK s 32 GB 2933 MHZ DDR4 RAM, s 1 TB PDIe SSD diskom a operačným systémom Windows 10 Pro.

Takáto mimoriadne výkonná zostava, donedávna nemysliteľná v prenosných zariadeniach, zabezpečuje, že Zenbook Pro Duo 15 OLED si bravúrne poradí so všetkými výzvami. Bez problémov zvládne viacvrstvovú editáciu fotografií alebo videa, tvorbu hudby alebo 3D vykresľovanie.

Veľký výkon potrebuje spoľahlivé a výkonné chladenie. Zenbook Pro Duo 15 OLED je vybavený novým aktívnym aerodynamickým systémom AAS Plus. Využíva jedinečný mechanizmus pántu ErgoLift a nakláňací ScreenPad Plus na zvýšenie celkového prúdenia chladiaceho vzduchu. Vďaka tomu je účinnosť lepšia až o 36 %. Takto sa udržuje optimálna teplota zaručujúca maximálny výkon bez nadmerného prehrievania.

Vo vnútri notebooku sa nachádza výkonná zostava duálnych ventilátorov. Majú až 6 tepelných trubíc pre efektívny odvod tepla. AAS Plus zabezpečuje, že Zenbook Pro Duo 15 OLED udržuje neuveriteľný výkon bez ohľadu na to, ako náročné je pracovné zaťaženie.

Bezdrôtovú konektivitu novej generácie zabezpečuje Wi-Fi 6 (802.11ax) a Bluetooth 5.0. Ani o porty tu nie je núdza, nájdete tu všetko potrebné pre vašu prácu, alebo zábavu. Konkrétne je vybavený dvoma portami Thunderbolt 3 USB-C (až do 40 Gbps), jedným USB 3.1 Gen 2 Type-A (10 Gbps), jeden HDMI 2.1 a jeden Audio combo Jack.

O naozaj nadštandardne kvalitný zvuk sa stará certifikovaný audiosystém Harman Kardon s zabudovaným inteligentným zosilňovačom. Výnimočný notebook má pre vás ten najlepší zvuk, aký sa dá zo zariadenia takejto veľkosti získať. Ani my v redakcii sme nechceli veriť svojim ušiam.

Keď sme pátrali, čo stojí za týmto famóznym zvukom, zistili sme, že tím ASUS-u, Golden Ear, pracoval so zvukovými expertmi z Harman Kardon. Spoločne vytvorili novú verziu audio technológie ASUS SonicMaster. Ich výsledky sú naozaj úžasné.

Jedinečná kombinácia hardvéru a softvéru dáva Zenbook Pro Duo 15 OLED fantastický zvuk, ktorý nemá žiadny iný notebook.

Pracovné a súkromné hovory si bezproblémovo vybavíte vďaka infračervenej webkamere s podporou Windows Hello a s interným mikrofónom. Ten, mimochodom, využijete aj na komunikáciu s hlasovými asistentmi Cortana a Alexa.

Windows Hello ponúka aj ďalšiu vychytávku – handsfree prihlásenie pomocou rozpoznania vašej tváre – a to dokonca aj v šere či v tme! Takto máte istotu zabezpečenia vašich súborov a pritom vás nebrzdí otravné vyťukávanie hesla zakaždým, keď sa vzdialite od svojho ZenBooku Pro Duo.

Ak sa vám páči ASUS Zenbook Pro Duo (UX582) s jedinečnou technológiou ScreenPad Plus, nájdete ho v predaji na našom trhu už od 2 829 eur. O týždeň si povieme o ďalších jedinečných funkciách tohto skvelého notebooku.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou ASUS Slovensko.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.