Reklama

Jedine Telekom na Slovensku ponúka volania z hodiniek pre Apple i Samsung

TECHBOX

Už o tom viete? Konečne sú smarthodinky naozaj inteligentné a pripravené zvládnuť to, s čím si doteraz poradili jedine mobilné telefóny.

Inteligentné hodinky od Apple a Samsungu totiž dostali dlho očakávanú podporu zdieľania telefónneho čísla. V praxi to znamená, že ak si zabudnete mobil doma, v spojení so svetom ostanete pomocou hodiniek.

Na Slovensku sme na toto čakali roky. Telekom je jediným našim operátorom, ktorý prináša možnosť využívania jednej SIM na viacerých zariadeniach pre viaceré inteligentné hodinky. Stačí, ak si k paušálu od Telekomu aktivujete Connect my watch a môžete začať využívať svoje telefónne číslo na smart hodinkách.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výsledky sú doslova zázračné. Samozrejme, na korektné fungovanie potrebujete vhodný smartfón i hodinky. Pre správne fungovanie služby Connect my watch sa odporúča používať zariadenia rovnakého výrobcu. Nastavenie a používanie je jednoduché. Spísali sme niekoľko postrehov, ktoré vám ukážu, ako to funguje.

Čo potrebujete k úspešnej aktivácii?

Smartfón s aktualizovanou verziou OS Android 13 a vyšší, resp. iOS 17.5 a vyšší (od iPhone XR). Connect my watch funguje s akýkoľvek mobilným Telekom paušálom, alebo Telekom Biznis paušálom. Mobil musí mať minimálne 15 % kapacity batérie, odporúčame však aspoň 50 %.

Podporované hodinky sú Samsung Galaxy Watch4 alebo novšie s podporou eSIM, resp. Apple Watch Series 4 a novšie s aktualizovanou verziou watchOS 10.5 a vo verzii Cellular.

Ako vidíte, podporovaných je množstvo mobilov, i hodiniek, takže by ste nemali naraziť na problémy s aktiváciou Connect my watch. V redakcii sme to vyskúšali na viacerých hodinkách, vždy bez akýchkoľvek komplikácií. Už po krátkom používaní služby sme zhodne skonštatovali, že ostať v spojení aj bez telefónu je silne návykové. Takto vyzerá pokrok a technologické inovácie v reálnom živote!

Smart hodinky sú neoceniteľný pomocník, avšak… len dovtedy, kým sa vám nevybije iPhone. Vtedy sa ich inteligencia rapídne znižuje. Vďaka služby Connect my watch ostanete on-line, nech už máte iPhone so sebou, alebo ste si ho zabudli doma, či v aute. Priamo zo zápästia môžete dátovať, písať správy, zdieľať polohu, či počúvať hudbu. Neoceniteľnou sa stane nová služba počas športovania. Už nikdy nebudete musieť so sebou vláčiť smartfón.

Ako prebieha aktivácia z iPhone pre Apple Watch? Je to hračka, otvoríte si aplikáciu Apple Watch v iPhone, v menu vyberiete Mobilné > Nastaviť mobilné pripojenie a potvrdíte tlačidlom Nastaviť mobilné pripojenie. Potom zadáte Číslo adresáta (nájdete ho v aplikácii Telekom, alebo na faktúre) a kliknete na Overiť a následne Objednať s povinnosťou platby. Napokon vám príde SMS potvrdzujúca úspešnú aktiváciu služby Connect my watch.

Vedeli ste…? V Apple Watch môžete mať súbežne až 5 eSIM profilov, resp. mobilných programov? Aktívny však môže byť len jeden.

Smart hodinky od Apple s podporou eSIM a LTE sú napríklad Apple Watch Series 9 GPS + Cellular 41 a 45 mm, alebo Apple Watch Ultra 2 GPS + Cellular 49 mm.

Aj v prípade, že dávate prednosť Samsungu, môžete naplno odomknúť potenciál Galaxy hodiniek. Mávnutím čarovného prútika prestanete byť viazaní na váš smartfón, no stále si budete môcť vypočuť obľúbený podcast, najnovšiu hudbu, objaviť novinky na sociálnych sieťach, či rýchlo skontrolovať e-maily.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aktivácia je rýchla a pohodlná. Otvorte appku Samsung Galaxy Wearable a kliknite na Nastavenia hodiniek > Mobilné plány a aktivujte službu Connect my watch podľa pokynov na displeji. Počkajte na push notifikáciu v mobile, ktorú vám Telekom odošle spolu so SMS správou do 10 minút od úspešnej aktivácie Connect my watch a potom dokončite nastavenia podľa usmernení v systéme.

So Samsung Galaxy smart hodinkami a Connect my watch získate bezproblémový prístup ku všetkým appkám, ktoré využívate vo svojom mobile.

Smart hodinky Samsung Galaxy s podporou eSIM a LTE sú napríklad Samsung Galaxy Watch6 44mm LTE, alebo Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE.

Rozmýšľate koľko sa za túto skvelú službu platí? Potešíme vás. Telekom si za Connect my watch účtuje poplatok 5 € mesačne, čo sú asi dve kávy. V prípade, že vás táto služba zaujala, máme pre vás ešte jednu dobrú správu. Ak máte iPhone a Apple Watch, môžete si ju na 3 mesiace vyskúšať grátis. Aktivujte si službu Connect my watch do 10. 12. 2024 a na prvé 3 mesiace ju získate bez akýchkoľvek poplatkov. Samozrejmosťou je, že si ju môžete kedykoľvek bezplatne deaktivovať.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.