Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Je vám teplo? Vieme, ktoré klimatizácie sa oplatia a navyše sú smart

Je vám teplo? Vieme, ktoré klimatizácie sa oplatia a navyše sú smart
TECHBOX
Je vám teplo? Vieme, ktoré klimatizácie sa oplatia a navyše sú smart

Do našej smart redakcie TECHBOX sa snažíme vyberať vždy tie najlepšie TECH produkty, jednoducho milujeme dobré a funkčné veci. Smart však nemusí byť len videovrátnik, kamerový systém či robotický vysávač, čistička vzduchu alebo LED osvetlenie, aj pri výbere klimatizácie sme dbali dôraz na technológie.

Bez klímy je dnes ťažko. Zažili sme si to minulý rok, keď sme natáčali podcasty TECHTALKS. Leto prišlo skôr, ako sme chceli a na klímu sme akosi zabudli. To bola chyba. Na teplotný komfort treba myslieť dostatočne skoro. A klimatizácia je dnes takmer nevyhnutnosťou, ak nechcete existovať v priestoroch s teplotou kľudne aj na úrovni 27 stupňov. Ak je vonku teplo, vo vnútri môžete mať príjemný chládok, práve vďaka klimatizáciám.

V našej redakcii sme potrebovali až 4 klimatizačné jednotky, pretože máme viacero priestorov, ktoré nie sú v štýle „open space“. Mali sme jednu veľkú výhodu, naše priestory už boli vybavené predprípravou na inštaláciu klimatizácií. Nebolo to však tak ružové, ako sme si predstavovali. Ako sa stáva, pri plánovaní sa kreslí, ale realita môže byť iná. V našom prípade sme v miestnostiach na poschodí redakcie mali malý priestor na klimatizačné jednotky (výška nad dverami), no riešenie sa našlo.

Rozhodli sme sa totiž pre spoluprácu so ZSE Klima, čo sa ukázalo ako vynikajúci nápad. Prečo? Lebo ak oslovíte dodávateľa len jednej značky klimatizácií, nemusí mať riešenie vhodné pre všekty vaše priestory. ZSE Klima má v ponuke klimatizácie viacerých výrobcov, a tak sa určite nájdu modely, ktoré do vášho priestoru sadnú. Nejde totiž len o výkon klimatizačných jednotiek a ich dizajn. Dôležité sú aj rozmery či možnosti multisplit riešení, ktoré vám ušetria nemalé financie.

Všetko to začalo obhliadkou zástupcov ZSE Klima, kde po prezretí priestorov prišiel návrh riešení. Rozhodli sme sa pre kombináciu značiek Samsung a Daikin, tento rok pritom do ponuky ZSE Klima pribudli aj klimatizácie značky Hisense. Nasledovala montáž, ktorú zvládli odborníci zo ZSE do jedného dňa v absolútnom pokoji. Montovali sa pritom u nás 4 vnútorné jednotky a 2 vonkajšie jednotky.

Máme všetko nadimenzované skvelo, spodnú časť redakcie dokonale vychladí klimatizácia Samsung, ktorá nielen dobre vyzerá (dizajn bol pri výbere tiež dôležitý), ale prináša aj moderná riešenia. Najviac pritom oceňujeme to, že klimatizácia dokáže fungovať aj v extrémne tichej prevádzke tak, že šum lístia pôsobí hlučnejšie. Technológia, ktorej budete vďačiť za tichosť sa nazývy Wind-Free.

Pozrite si

Vieme, ako môžete mať inteligentnú klímu už od 1 eura na deň

Pri bližšom pohľade na takúto klimatizáciu zistíte, že má na tele tisícky mikrootvorov. Celkovo totiž predný panel ukrýva až 23 000 mikrootvorov, ktoré zabezpečia vďaka technológii Wind-Free príjemnú osviežujúcu atmosféru bez pocitu chladného prievanu v miestnosti.

Samozrejme môžete si pre rýchlejšie vychladenie miestnosti spustiť aj Fast Cool režim, kedy za pár minút vychladíte miestnosť aj v tých najhorúcejších dňoch. Výhodou moderných klimatizácií je aj to, že vďaka posuvným lamelám sa chladný vzduch dostane doslova do každého rohu miestnosti, nemusíte tak riešiť kde klimatizáciu umiestniť.

Nám sa páči aj funkcia AI Auto Comfort, kde necháte na klimatizáciu aby si automaticky nastavila vhodný režim na základe informácií o vašom spôsobe jej používania. Klíma dokonca vie, kde sa nachádzate a dokáže smerovať vzduch tak, aby vás zbytočne „nezasiahla“ chladným prúdom vzduchu.

Smart funkcia Good’sleep vám zase umožní vytvoriť ideálnu klímu pre hlboký a dobrý nočný spánok. To doma určite oceníte. Klimatizácia totiž sama dokáže nastaviť teplotu, rýchlosť ventilátora a smer prietoku vzduchu tak, aby vás nerušilo prúdenie chladného vzduchu alebo zvuk ventilátora. Zároveň tak šetríte energiu, keď spíte. To, akú klimatizáciu pre vašu miestnosť použiť si nechajte poradiť. My sme si pre hlavný priestor vybrali 3,5 kW model Samsung, ktorý dokáže vychladiť priestor až do veľkosti 35 m2.

A viete čo je na tom najlepšie? V prípade klímy od ZSE Klima sa môžete rozhodnúť, či za klimatizáciu zaplatíte jednorazovo alebo na splátky. Pri splátkach, tzv. ZSE Klima Bezstarosti, môžete mať klimatizáciu od 27 € mesačne, čo je menej ako 1 € na deň. Navyše ku klimatizácii dostanete elektrinu pre klímu zadarmo na 1 rok (zadarmo získate 300 kWh elektriny z ceny za dodávku elektriny, čo je priemerná spotreba klimatizácie za rok).

Bonusov je však viac, napríklad aj taká maličkosť ako 15 € kupón do Martinusu. No praktická je najmä pravidelná ročná servisná prehliadka v cene či záruka počas celého trvania zmluvy so ZSE. Stále hovoríme o verzii ZSE Klima Bezstarosti. V prípade jednorazového nákupu oceníte, že ceny uvádzané na stránkach ZSE Klima sú už vrátane montáže. Nečaká vás tak žiadne dodatočné prekvapenie.

Vo vrchých troch miestnostiach našej redakcie sme si zvolili klimatizácie Daikin. Jednoduchý a čistý dizajn sa hodí do každého interiéru a v bielej farbe neruší. Vybrať si však viete aj modely s rôznymi dizajnovými štýlmi, pričom k dispozícii je až 21 dizajnov. V našom prípade sme sa rozhodli pre 3 klimatizačné jednotky s výkonom 2,5 kW, pričom sú spoločne zapojené vďaka riešeniu Multisplit k jednej vonkajšej jednotke (kompresoru), čo výrazne šetrí náklady. Podmienkou samozrejme bolo, aby všetky klimatizácie mali podporu Wi-Fi.

Pozrite si

5 tipov, ako si najlepšie vybrať klimatizáciu

Aké vychytávky ponúkajú klimatizácie v našej redakcii vám prezradíme aj v ďalších dieloch nášho seriálu, ktorý sme pre vás pripravili v spolupráci so ZSE Klima. Ukážeme vám i to, prečo sme nadšení z ovládania klimatizácií cez aplikáciu.

Vy však nečakajte, ak ste nad klímou už uvažovali, nie je dôvod jej montáž odkladať. Leto je tu a horúce dni tiež. Je skvelé, ak v práci či doma budete môcť mať prostredie, aké vám umožní byť v pohode. Pozrite si celú ponuku klimatizácií a vyberte si takú, čo sa vám najviac hodí.