Reklama

Je toto vysnívaná Tesla s "ľudovou" cenou? Nové fotografie mätú internet

Zdroj | Electrek
Igor Neštrák
Zdroj | Electrek
Zdroj | Electrek

V Číne bol v posledných dňoch spozorovaný maskovaný prototyp vozidla, ktorý nesie dizajnové prvky elektromobilov Tesla. Podľa rozmerov sa môže jednať o nový menší elektromobil, ktorý sa často označuje ako Tesla Model 2.

Už roky priamo od samotnej Tesla Motors dostávame informácie o pripravovanom menšom elektrickom vozidle Tesla, ktoré sa ako Model 2. Začiatkom marca plánuje automobilka zrealizovať podujatie, na ktorom bude odhalená nová platforma vozidiel vrátane prvého modelu, ktorý bude túto platformu využívať.

Tesla nedávno zverejnila firemné video, v ktorom prezentuje svoje nové dizajnové centrum a na náčrtoch, ktoré boli súčasťou videa bolo možné vidieť dizajn nového kompaktného elektromobilu. Zamaskované vozidlo, ktoré bolo zachytené v Číne má mnohé dizajnové prvky Tesly hlavne čo sa týka prednej časti, ale zároveň je tam veľká podobnosť s Mazdou CX-30.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Electrek

Tesla nie je známa tým, že by takto používala kamufláž, no zároveň je to prvýkrát, čo automobilka vyvíja nové vozidlo v Číne. Už v roku 2020 Tesla oznámila plány na zriadenie nového centra v Číne, ktoré navrhne a zároveň aj bude vyrábať vlastný čínsky elektromobil. Tieto informácie potvrdil aj samotný Elon Musk.

Nie je však jasné, či ide o testovací prototyp Tesly, alebo ide o zvláštne upravenú Mazdu CX-30 vyrobenú tak, aby vyzerala ako prototyp Tesly. Podľa fotografií je však na vozidle relatívne veľa charakteristických prvkov ako predné, zadné svetlomety, alebo disky kolies typické pre elektromobily značky Tesla.

Na druhej strane na maskovanom vozidle sú viditeľné prvky, ktoré Tesla vo svojich elektromobiloch nevyužíva. Vozidlo je vybavené klasickými kľučkami dverí, zatiaľ čo pri Tesle sme zvyknutí na výsuvné alebo výklopné kľučky. Zároveň je z fotografií patrné, že bočné dvere nie sú vybavené bez rámovým zasklením. Viac svetla do tejto problematiky by mohlo vniesť pripravované podujatie, ktoré pre nás Tesla pripravila už na budúci mesiac.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.