Reklama

Je toto dokonalý e-bike pre rodiny? Len kde ho uskladniť

Zdroj | Raleigh
Michal Sobek
Zdroj | Raleigh
Zdroj | Raleigh

Mohol by e-bike nahradiť auto? Britská značka bicyklov Raleigh ťaží z úspechu segmentu elektrických bicyklov a hlavne nákladného typu. Ním je aj novinka s názvom Stride 3, ktorá by bola ideálnym doplnkom do každej rodiny.

Ide totiž o nákladný e-bike s predným košom, ktorý unesie záťaž až 100 kilogramov. Môžete ho tak využiť na prepravu detí, domácich miláčikov alebo aj väčšieho nákupu do domácnosti. Okrem toho môžete nainštalovať až štyri detské sedačky s bezpečnostnými pásmi.

Zdroj | Raleigh
Obsah pokračuje pod reklamou

Oproti minulej generácii si novinka prilepšila stabilitou a nosnosťami, za čo vďačí aj svojmu trojkolesovému usporiadaniu. Medzi ďalšie vybavenie zamerané na pohodlie patrí kompletný systém osvetlenia od Hermanns a AXA, ako aj blatníky s úplným pokrytím.

E-bike Raleigh Stride 3 má tiež kruhový zámok ART AXA Solid pre väčšiu bezpečnosť a aj zadný nosič, ktorý unesie ďalších 25 kilogramov nákladu. Celkovo je ale novinka pomerne ťažká, pretože s oceľovým rámom váži 75 kilogramov. Ešteže tu sú extra účinné kotúčové brzdy.

Zdroj | Raleigh

Čo sa týka výkonu, e-bike Raleigh Stride 3 sa spolieha na motor Bosch Performance CX Cargo s krútiacim momentom 85 Nm. O plynulé radenie prevodov na stará systém Enviolo Cargo. K tomu sa pripája batéria s kapacitou 525 Wh, takže tento e-bike je schopný prejsť približne 65 kilometrov.

Raleigh Stride 3 je aktuálne v predaji vo Veľkej Británii za cenu v prepočte necelých 7 000 eur. Aj keď je cena vyššia, tak treba mať na pamäti, že výrobca Raleigh navrhol tento e-bike ako náhradu za auto takmer na každý deň.

Pozrite si

Ďalší e-bike, ktorý na to nevyzerá, navyše za výbornú cenu

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.