Reklama

Je to tu! Apple pracuje na skladacom zariadení. Bude mať až 20"

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Podľa Marka Gurmana z portálu Bloomberg pracuje Apple na skladacom zariadení, ktorý má byť hybridom, niečo medzi iPadom a MacBookom. Zmenil Apple názor na podobný typ zariadení?

Podľa Gurmana, Apple vyvíja úplne nové zariadenie so skladací displejom. Mal by obsahovať dve obrazovky, jedna by mala slúžiť len na zobrazovanie obsahu, druhá sa bude dať využiť aj ako virtuálna klávesnica. Hybrid totiž nebude mať fyzickú klávesnicu ani trackpad. Ide teda o pomerne zaujímavú zmenu názoru, donedávna dotyková klávesnica v MacBookoch pre Apple nepripadala vôbec do úvahy. Samozrejme tento hybrid nebude plnohodnotným MacBookom a je otázne, či v ňom vôbec bude bežať macOS.

Pozrite si

Apple definitívne pripravuje vlastné AR/VR okuliare, prezradil sa

Podobný typ zariadenia už poznáme, jeho najznámejším predstaviteľom je Lenovo so svojím modelom ThinkPad X1 Fold. Ten je vybavený 13″ displejom, ktorý sa dá sklopiť a stane sa z neho o niečo hrubší tablet, resp. notebook s dotykovou obrazovkou. Lenovo nebolo úplne dokonalé, je však pravdepodobné, že ak by sa Apple do niečoho takého pustil, prinieslo by to iný level úrovne.

Gurman tak potvrdzuje tvrdenia Rossa Younga, generálneho riaditeľa a analytika spoločnosti Display Supply Chain Consultants, ktorý už minulý týždeň priniesol správu o vývoji podobného zariadenia. Uvádzal, že 20″ uhlopriečka „by mohla pre Apple vytvoriť novú kategóriu a výsledkom by bol skutočne produkt na dvojaké použitie, notebook s klávesnicou plnej veľkosti v zloženom stave a na použitie ako monitor, keď nie je zložený a používaný s externou klávesnicou“.

Každopádne, skladací hybrid od Apple nie je témou dňa. Pravdepodobné predstavenie by sa malo konať najskôr v roku 2026. Dovtedy by mohli inžinieri v Cupertine zapracovať na takých technologických výzvach, ako je pridanie piatej ikonky na domácu obrazovku v iOS, či implementovanie natívnej kalkulačky v iPadoch.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.