Reklama

Je ideálny čas na e-bicykel. Ktorý si vybrať? Toto sú naše tipy

Zdroj | Rachel Martin/Unsplash
TECHBOX
Zdroj | Rachel Martin/Unsplash
Zdroj | Rachel Martin/Unsplash

Elektrické bicykle si po krátkom zaváhaní obľúbili všetky kategórie športovcov a milovníkov cyklistiky. Niet sa čomu diviť, prinášajú odpovede na nové výzvy našej doby a potvrdzujú, že ide stále o fantastický dopravný prostriedok, ktorý vôbec nezostarol.

Teda, ak je vybavený motorom, batériou a nejakým tým displejom. Dnes si môžete vybrať z viacerých kategórií elektrických bicyklov, záleží ako a na čo ho budete využívať. Toto sú naše tipy.

Bicykle poznáme cestné, mestské a horské. Prvé dva menované typy sú zvyčajne lacnejšie, najväčší budget si však musíte pripraviť, ak chcete kúpiť horský e-bajk.

Obsah pokračuje pod reklamou

E-bicykle dnes tvoria neodlúčiteľnú súčasť cyklistiky, či už tento prostriedok využívate na každodenné dochádzanie do práce, relax alebo seriózny šport.

Na čo si dať pozor pri výbere e-bajku?

Kapacita batérie určuje, ako dlho vám bude elektromotor pomáhať. Kapacita sa udáva vo Wh (watthodinách). Netreba zabúdať, že na reálnu výdrž má vplyv štýl jazdy, terén (sklon stúpania), počasie, ale i vaša hmotnosť. Bežná ponuka zahŕňa kapacity od 250 do 1 000 Wh, ktoré sa postarajú o jazdu od 40 do 150 km.

Elektrický bicykel ponúka viacero jazdných režimov (asistencie). Treba si uvedomiť, že e-bajk (na rozdiel od e-kolobežky) za vás neodšľape, len vám pomáha v jazde. Miera asistencie ovplyvňuje, akú veľkú námahu musíte vynaložiť, preto sa jazdné režimy označujú ako asistenti. Najmenšiu pomoc získate v móde Eco, najsilnejšia sa zvyčajne označuje ako Turbo.

Zdroj | Max Bender/Unsplash

O výkon sa stará elektrický motor. Opäť máte na výber rôzne motory s odlišnými výkonmi. Je dobré ujasniť si ešte pred kúpou, kde s bicyklom budete jazdiť. Ak po rovinkách, stačí vám menej výkonný motor. V prípade, že sa budete pohybovať v lokalitách so stúpaním, hľadajte výkonnejšie verzie.

Dôležité je aj uloženie motora. Kvalitnejšie bicykle majú motor umiestnený v strednej časti rámu. Vďaka tomu je jazda stabilnejšia a motor lepšie reaguje na aktuálne požiadavky. Lacnejšie modely majú motor umiestnený v zadnej časti, alebo na prednom náboji bicykla. Takéto riešenie neponúka rovnomerné rozdelenie energie, jazdné vlastnosti sú teda horšie. Medzi top výrobcov motorov môžeme označiť značky Bafang, Bosch a Shimano.

Ktorý e-bike si vybrať? Radi vám poradíme. Našli sme pre vás dva vynikajúce elektrické bicykle, vďaka ktorým na maximum využijete pohyb na čerstvom vzduchu, ekologickú jazdu s podporou moderných technológií.

1.

Corratec X-Vert TTCX6 LG

2 999,00 € Kúpiť výhodne v NAY

Univerzálny elektrický bicykel Corratec X-Vert Trinity Tube CX6 LG ponúka maximálny dojazd 120 km, čo je na mestské využívanie viac než dosť. E-bajk si zochováva vlastnosti klasického mestského bicykla, čo oceníte pri dochádzaní do práce, ale aj počas relaxačných jázd v okolí bydliska.

E-bicykel je na výber v troch verziách. Základný model je s veľkosťou rámu 49 cm, ideálny pre osoby s výškou do 182 cm. K dispozícii sú aj modely s veľkosťou rámu 54 cm pre športovcov do 190 cm a 57 cm pre osoby s výškou do 193 cm.

E-bicykel je vybavený 250 W motorom Bosch Performance Line CX s krútiacim momentom 85 Nm. Li-Ionová batéria Bosh Power Tube dodá až 625 Wh. Prehadzovačka je Shimano Deore 10S, rám E-Power X Vert Trinity Tube, predné a zadné ráfiky ZZYZX Cross Attack 29“.

Zdroj | Corratec
2.

Corratec MTC 120 Elite

4 899,00 € Kúpiť výhodne v NAY

Horský elektrobicykel Corratec MTC 120 Elite vás ohromí svojimi vlastnosťami. Pevná konštrukcia si poradí s potulkami i v náročných terénoch, zatiaľ čo skvelé odpruženie z vás počas akčnej jazdy nevytrasie dušu. Dojazd je od 40 do 140 km, podľa náročnosti terénu a hmotnosti jazdca. Maximálne zaťaženie je 120 kg (vrátane bicykla).

Obsah pokračuje pod reklamou

E-bicykel je vybavený 250 W motorom Bosch Performance Line CX s krútiacim momentom 85 Nm. Li-Ionová batéria Bosh Power Tube ponúka 625 Wh. Zadný tlmič je SR Suntour Edge Lor, prehadzovačka Shimano Deore XT 11S, predné a zadné ráfiky ZZYZX Cross Attack 29“.

Zdroj | Corratec

Aj tento e-bicykel je na výber v troch veľkoastiach. Základný model je vybaveným so 49 cm rámom, ideálny je pre osoby s výškou do 182 cm. K dispozícii sú aj modely s veľkosťou rámu 52 cm pre športovcov do výšky 190 cm a 44 cm pre osoby s výškou do 170 cm.

Kupujete si prvý e-bike? Toto sú 4 veci, na ktoré treba myslieť

Čo poviete na tieto e-bicykle, sú skvelé však? Prirodzene, známy predajca NAY ich má vo svojej ponuke oveľa viac, stačí si kliknúť v menu na Elektrobicykle. Tam si môžete vybrať z troch kategórií: Mestské, Horské a Skladacie.

Veľmi praktický je napríklad mestský skladací elektrický bicykel Samebike SMBK2020. Má 499,2 Wh batériu, 350 W motor, dojazd do 40 km. Ponúka 3 jazdné režimy, pričom manuálny mód má až 7 prevodov. Tento e-bajk má optimálnu nosnosť do 120 kg, no napriek tomu sa rýchlo a ľahko zloží. Čitateľný displej vás informuje o všetkom, čo pri jazde potrebujete vedieť. O vašu bezpečnosť sa postarajú kotúčové brzdy, protišmykové pneumatiky a robustný rám. Poteší i cena, tá je teraz len 1 099 €.

Zdroj | Samebike

Páčia sa vám tieto bicykle, ale nechcete sa vyhádzať z peňazí? Nevadí, aj na to poznáme skvelé riešenie. Využiť môžete akciu 0% úrok pri splátkach na 10 mesiacov bez akontácie.

Ako to funguje?

Nakúpte v NAY čokoľvek od 100 € na splátky s 0 % úrokom na 10 mesiacov bez akontácie a nepreplatíte ani euro. Pri takomto nákupe nepotrebujete žiadnu hotovosť a nákup bez problémov splácate 10 mesiacov. Ale pozor, akcia 0% úrok pri splátkach na 10 mesiacov bez akontácie platí len do 30. apríla 2023.

V prípade, že si vyberiete elektrický bicykel Corratec X-Vert TTCX6 LG, nezaplatíte zaň 2 999 €, ale sumu si rozdelíte na 10 rovnakých splátok po 299,90 €. Nepreplatíte teda ani o cent navyše a vám ostane hotovosť, ktorá sa môže zísť v prípade nepredvídateľných okolností. Samozrejme, aj v tomto prípade vám na vašu kartu v NAY Extra klube pribudnú minimálne 2 % z celkovej sumy, teda 59,98 €. Za tie si môžete kúpiť čokoľvek, čo vás v NAY zaujme.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.