Reklama

JBL si vás získa dvojicou modelov radu Tour. Zvolíte displej alebo veľkosť?

Zdroj | JBL
TECHBOX
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Spoločnosť JBL sa nebojí experimentovať ani v segmente skutočne bezdrôtových slúchadiel. Dokazuje to aj modelom Tour Pro 2. Ten má totiž na nabíjacom puzdre integrovaný dotykový displej, a tak pre ovládanie hudby už nebudete musieť vyťahovať smartfón z vrecka. Do radu Tour patria aj prémiové bezdrôtové slúchadlá na hlavu s označením One M2.

Na prvý pohľad ide o nenápadné slúchadlá vložené do nabíjacieho puzdra s hmotnosťou 73 gramov. Práve nabíjacím puzdrom sa tieto slúchadlá najviac odlišujú od konkurencie. Práve do smart puzdra je zabudovaný dotykový displej.

Možno by si niekto povedal, že je to len zbytočná frajerina, ale opak je pravdou. Cez tento 1,45-palcový dotykový displej môžete ovládať nastavenie slúchadiel, ako napríklad aktivácia režimu ANC alebo preskakovať skladby, spravovať hovor, pozrieť si úroveň batérie alebo si nastaviť budík. To všetko bez asistencie vášho smartfónu. Ak však predsa chcete siahnuť po smartfóne, tak ďalšie nastavenia na vás čakajú v aplikácii JBL Headphones.

Obsah pokračuje pod reklamou

Samotné slúchadlá, každé s hmotnosťou 6,1 gramu, majú skvelo navrhnutý tvar, ktorý zapasuje do každého ucha. Pre lepšie prispôsobenie sú v balení ďalšie silikónové nadstavce a dobrému úchopu v uchu pomáha aj nenápadná „plutva“ na zadnej strane slúchadiel.

Po ich nasadení budete v úplnom tichu, vďaka technológii True Adaptive Noise Canceling (ANC), ktorá využíva aj štvoricu mikrofónov na čo najlepšie odhlučnenie od okolitých ruchov. Naopak, ak by ste chceli svoje okolie počuť, slúži tomu režim Smart Ambient.

Nebude to však len o tichu, ale aj o kvalitnej hudbe. Nesmie tu chýbať charakteristický JBL Pro Sound spolu s 10-milimetrovými dynamickými meničmi. Prítomná je aj novinka v podobe priestorového zvuku Spatial Audio.

Zdroj | JBL

Funkcia osobného zosilnenia zvuku Personal Sound Amplification na slúchadlách JBL Tour Pro 2 zaistí, aby ste upravili vyváženie ľavého a pravého zvuku a zosilnili hlasitosť konverzácie. Pri hovore sa aktivuje ešte ďalšia dvojica mikrofónov pre čo najčistejší hlas.

Ovládanie prebieha cez dotykové plochy na samotných slúchadlách, ale aj cez dotykový displej na puzdre, je už na vás, čo vám v danom momente bude pohodlnejšie. Pripojenie prebieha cez najnovší štandard Bluetooth 5.3 LE audio. Je tu podpora pre Google Fast Pair a Microsoft swift pair so systémom Windows 10 alebo novším.

Skvelo je na tom aj výdrž na jedno nabitie. Bez funkcie ANC sa na jedno nabitie dostanete až na 10 hodín, s ňou to bude 5,5 hodiny. S puzdrom je kombinovaná výdrž až okolo 40 hodín. Tieto údaje budú aj súhlasiť s realitou, pokiaľ bude hlasitosť nastavená na primeranej hodnote.

Zdroj | JBL

Cena slúchadiel JBL Tour Pro 2 sa pohybuje na úrovni 279,90 eur. K dispozícii budú v dvoch farbách, čiernej a Champagne. Touto cenovkou už síce konkuruje najdrahším slúchadlám na trhu, ale za originalitu a praktický dotykový displej je to adekvátna cenovka.

Slúchadlá JBL Tour One M2 už sú trochu z iného súdka. Nejde totiž o malé slúchadlá do uší, ale o veľký model určený priamo na hlavu, kde vám náušníky kompletne zakryjú vaše uši. Práve fanúšikov takéhoto typu slúchadiel je tiež mnoho.

Práve na náušníkoch je z vonkajšej strany použitý veľmi príjemný mäkčený plast. Z vnútornej strany je to koženka v spolupráci s pamäťovou penou, takže slúchadlá sedia veľmi príjemne. Aj hlavový most je vystlaný penou, takže slúchadlá vám nebudú tlačiť ani na túto časť. Pochvalu si zaslúži aj hmotnosť 272 gramov.

Ak sa pozrieme na prvky na slúchadlách, tak na spodnej strane sa nachádza posuvník kombinujúci zapnutie slúchadiel a prejdenie do párovacieho módu. Okrem toho je tu audio konektor, nabíjací USB-C konektor, dvojtlačidlo ovládania hlasitosti a tlačidlo na prepínanie medzi ANC režimom a ambientným režimom.

Skvelo na tom bude práve zvuk. O ten sa v tomto prípade starajú 40-milimetrové dynamické meniče, model rozhodne poteší certifikáciou Hi-res Audio spolu s certifikovaným zvukom JBL Pro Sound. Na slúchadlách sa nachádza až štvorica mikrofónov, ktoré zabezpečia čisté hovory a kvalitne pracujúce funkcie True Adaptive Noise Cancelling (ANC) a ambientného režimu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Na ovládanie slúchadiel slúži dotyková plocha na pravom náušníku. Dotyky registruje spoľahlivo a ich konkrétne nastavenia si viete upraviť v mobilnej aplikácii JBL Headphones, ktorá je dostupná pre platformy Android aj iOS. Okrem iného si tam nastavíte aj ekvalizér podľa vášho vkusu s názvom Personi-Fi 2.0. K zariadeniu sa slúchadlá pripájajú pomocou najnovšieho štandardu Bluetooth 5.3 LE audio s funkciami Google Fast Pair a Microsoft swift pair.

Zdroj | JBL

Pre rýchlu konverzáciu si nemusíte slúchadlá ani dávať dole. Pokiaľ ich mikrofóny zaznamenajú hlas, automaticky zoslabia hudbu a aktivujú tie vonkajšie, aby ste počuli toho, kto na vás rozpráva. Veľmi šikovná funkcia.

USB-C kábel z balenia nebudete používať až tak často, pretože samotné slúchadlá JBL Tour One M2 vydržia prehrávať hudbu pri vypnutej funkcii ANC až neuveriteľných 50 hodín. Jej aktiváciou si výdrž znížite na stále schopných 30 hodín. Nabitie slúchadiel potrvá okolo dvoch hodín.

Keďže ide o prémiové bezdrôtové slúchadlá na hlavu, tak sa to odzrkadlilo aj na finálnej cenovke. Tá je stanovená na 329,99 eur, k dispozícii budú v dvoch farbách, čiernej a Champagne. V balení sa okrem slúchadiel nachádza USB kábel, audio kábel, redukcia do lietadla a praktické tvrdené puzdro so skobou.

Slúchadlá JBL Tour Pro 2 aj JBL Tour M2 si môžete kúpiť priamo na oficiálnej stránke JBL. Aké výhody ponúka nakúp tu? Máte záruku, že dostanete originál produkt JBL za rozumnú cenu, na jednom mieste môžete nájsť celú oficiálnu ponuku JBL produktov pre Slovenskú republiku a tiež možnosť platby online, vopred alebo na dobierku, prípadne pohodlné doručenie tovaru k vám domov, alebo vo vybraných prípadoch do výdajného miesta Packety.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.