Reklama

JBL Quantum Stream Wireless: Takto jednoducho nahráte zvuk vo výnimočnej kvalite

TECHBOX

Ak sa neuspokojíte s priemernou kvalitou vašich nahrávok, skôr či neskôr začnete hľadať riešenia, ktoré ich pozdvihnú na vyššiu úroveň. Jedným z nich je použitie externého mikrofónu.

JBL, overená značka pre audio príslušenstvo a gadgety, prináša zaujímavé a cenovo dostupné riešenie v podobe nostieľného bezdrôtového streamovacieho mikrofónu JBL Quantum Stream Wireless s USB-C, alebo Lightning portom.

Bezdrôtový mikrofón je určený pre zariadenia s operačným systémom Android alebo iOS (iPhone). Systém sa skladá z dvoch častí, mikrofónu s klipom, ktorý sa dá upevniť na oblečenie a hardvérového kľúča (prijímača), ten sa zasúva do smartfónu, resp. tabletu. Konštrukcia je vyriešená priam geniálne, obe časti sa odkladajú do puzdra, na nerozoznanie od toho, do ktorého sa vkladajú bezdrôtové slúchadlá. Puzdro chráni obe časti a zároveň nabíja modul mikrofónu.

Obsah pokračuje pod reklamou

V redakcii máme radi novátorské riešenia, s radosťou sme prijali možnosť vyskúšať JBL Quantum Stream Wireless Lightning. Keďže máme iPhone s Lightning portom, vyskúšali sme práve túto kombináciu. Aplikáciu JBL Headphones (Android, iOS) sme už mali nainštalovanú, nič nás teda v testovaní nezdržovalo.

V menu aplikácie sme našli Quantum Series, klikli na Quantum Stream Wireless. Ak sa vám mikrofón nespáruje hneď, krátko podržte bočné tlačidlo na mikrofóne a potom ešte raz, zhruba na 5 sekúnd. Na mikrofóne i na prijímači sa rozbliká biela LED dióda a potom trvalo rozsvieti. To je všetko.

Prekvapení sme ostali z výsledných nahrávok. Boli čisté, neskreslené, s verným zvukom. Užitočným bonusom je prítomnosť nastaviteľného filtra hluku. Kvalitu nahrávok dokážete udržať aj vo veterných podmienkach vďaka „mačke“, chlpatému štítu, ktorý je súčasťou balenia.

Ocenili sme tiež možnosť nastavenia zosilnenia mikrofónu, takže s nim môžete nahrávať prakticky v akomkoľvek prostredí. Praktická je červená LED kontrolka signalizujúca, že máte zapnuté vypnutí snímanie zvuku (mute). Rýchlym pohľadom sa tak môžete uistiť, že vaša nahrávka sa zaznamenáva, resp. konverzujete off record. Všetky funkcie máte pod kontrolou cez aplikáciu JBL Headphones, takže si môžete plne prispôsobiť priebeh nahrávania a jeho výsledok.

Výdrž batérie v mikrofóne je 6 hodín, je teda naozaj nepravdepodobné, že nastane situácia, keď vám to nebude stačiť. Ak aj áno, na chvíľu vložíte mikrofón do puzdra a dobije sa.

Bezdrôtový kľúč funguje na 2,4 GHz frekvencii, jeho dosah je až 100 metrov. V praxi sme to skúšali zhruba do 50 m a nezaznamenali sme žiadne rušenie, či nebodaj latenciu. Mikrofón je kompatibilný so softvérom JBL QuantumENGINE, takže môžete jemne upraviť frekvenčný priebeh a zosilnenie, stlmiť a zapnúť zvuk, použiť redukciu šumu – to všetko priamo z vášho mobilného zariadenia.

JBL Quantum Stream Wireless majú dynamický rozsah 86 dB /1 kHz s frekvenčnou odozvou 20 Hz až 20 kHz. Nahrávky majú hĺbku 16 bitov, vzorkovacia frekvencia je 48 kHz (ENC off), resp. 16 kHz (ENC on). Mikrofón má 11,2 g, prijímač 6,5 g. Puzdro má 47,4 g a obsahuje 550 mAh lítium-iónovú polymérovú batériu.

Bezdrôtový streamovací mikrofón JBL Quantum Stream Wireless USB-C si môžete kúpiť priamo u slovenského distribútora JBL.sk za 99,99 €. Ak máte iPhone s Lightning portom, siahnite po modeli JBL Quantum Stream Wireless Lightning, ten vás vyjde na 129,99 €. Táto sada ponúka veľmi dobrý pomer cena/výkon, je v kompaktnom puzdre, ktoré sa zmestí kdekoľvek. Už nikdy sa nebudete musieť uspokojiť so zašumenými a nezrozumiteľnými nahrávkami – naopak, v priebehu niekoľkých sekúnd budete mať pripravený kvalitný mikrofón s množstvom funkcií.

Obsah pokračuje pod reklamou

JBL má v ponuke aj ďalšie dva užitočné zariadenia, štúdiový mikrofón JBL Quantum Stream Studio a kondenzátorový mikrofón JBL Quantum Stream Talk.

JBL Quantum Stream Studio je USB mikrofón so štyrmi vzormi snímania. Postará sa o profesionálny záznam zvuku, či už nahrávate podcast, hudbu, alebo hráte – vždy získate vysoko kvalitné audio. Postará sa o to trojica kondenzátorových 14 mm mikrofónov. Všetky sú so širokým, plochým frekvenčným rozsahom (50 až 16 kHz). Zvuk môžete nahrať v rozlíšení až 192 kHz/24 bitov, čiže všetko bude v štúdiovej kvalite a zachytia všetky detaily. Predáva sa za 149,99 €.

JBL Quantum Stream Talk je ideálny pre streamerov vysialajúcich svoje hry, ako i podcastárov. Super kardioidný vzor snímania v kombinácii s elegantným a funkčným dizajnom ho robí ideálnym pre jeden hlas a zaistí, že nebudú počuť žiadne náhodné zvuky z okolia. Citlivá, rýchlo sa pohybujúca membrána má široký plochý frekvenčný rozsah (50 až 12 kHz), zvládne nahrávať až do 96 kHz/24 bitov. Vynikajúca je i cena mikrofónu, kúpite si ho len za 49,99 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.