Reklama

JBL Pulse 5: Diamant medzi šperkami reprákov od JBL

TECHBOX

Svet prenosných reproduktorov je pestrý ako sám život. Našťastie, v niektorých prípadoch si vieme pomôcť jednoduchým ťahákom. Ako hovorí Jack Reacher – ak nevieš, ktorý reproduktor si vybrať, siahni po niektorom od JBL.

Značkový výrobca je pojmom sám o sebe. Sympatické je, že nežije zo slávy minulých úspechov. Stále prináša nové, funkciami nabité novinky, ktoré majú jedno spoločné: Zvuk Made by JBL. To je aj dôvod, prečo vás pravidelne informujeme o nových modeloch. Najnovším počinom výrobcu je model JBL Pulse 5.

Výrobca na tomto kúsku ukazuje, že vyrobiť reproduktor sa dá rôznymi cestami. Niekomu by stačilo urobiť funkčný model, ktorý si používateľ po pár pokusoch-omyloch spáruje so svojim mobilom. Tí, ktorým záleží na svojom mene si dajú námahy o niečo viac, prinesú kvalitný zvuk a praktické funkcie. A napokon tu máme JBL, značku, ktorá je kapitola sama o sebe.

Obsah pokračuje pod reklamou

5 divov JBL Pulse 5

Audiovizuálna šou

Hneď po rozbalení vidíte, že ide o vskutku unikátny Bluetooth reproduktor. Valec má leský povrch a kým ho nezapnete je v neutrálnej čierno-sivej farbe. To pravé orechové nastane, keď Pulse 5 zapnete. Reproduktor totiž okrem audio zážitku prináša aj jedinečnú svetelnú šou. Svetlá v reproduktore sú synchronizované s rytmom prehrávanej piesne a vy s priateľmi tak máte postarané o ďalší stupeň zábavy. Navyše takej, aká sa len tak ľahko nevidí.

Zvuk

Samozrejme, šou je jedna vec, ale keď príde na lámanie chleba, od reproduktoru tejto značky očakávate v prvom rade perfektný zvuk. Ako je to v prípade Pulse 5? O mohutný zvuk a hlboké basy sa stará hore umiestnený menič. Práve on má na svedomí odvážny zvuk JBL Original Pro Sound vo všetkých smeroch.

V Pulse 5 je zabudovaný 64 mm woofer a 16 mm tweeter, tie dodávajú zvuk s výkonom 30 W + 10 W RMS. Frekvenčná charakteristika zvuku je 58 Hz až 20 kHz, výsledok je famózny nech preferujete akýkoľvek žáner. Bezdrôtový prenos zvuku zabezpečuje Bluetooth 5.3.

Funkcie

Pevný popruh vám umožní vziať prenosný prachotesný a vodotesný Bluetooth reproduktor z izby do záhrady, do parku, na pláž, či k plotu na okraji sveta. JBL Pulse 5 je vodotesný a prachotesný, spĺňa certifikát triedy IP67, takže si ho môžete vziať kamkoľvek.

Priamo na tele reproduktora sa nachádza niekoľko základných tlačidiel, zvyšné nastavenia a kopec ďalších funkcií nájdete v aplikácii.

PartyBoost

Funkciu PartyBoost využijete na spárovanie viacerých kompatibilných reproduktorov JBL, vždy keď budete chcieť získať stereo zvuk, alebo znásobiť audio zážitok. PartyBoost ponúka doslova nekonečné zvukové možnosti.

S reproduktorom sa rýchlo spárujete pomocou aplikácie JBL Portable. Umožňuje nastaviť zvukový priebeh, ale aj rôzne svetelné štýly, či niektoré dokonca spojené so zvukom, napríklad na zaspávanie, či na upokojenie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výdrž a odolnosť

Grandiózna je výdrž batérie, môžete rátať až s 12 hodinami prehrávania. Lítium-iónová polymérová 27 Wh batéria (ekvivalent k 3,6 V 7 500 mAh) sa nabíja cez USB-C port, na 100 % kapacity ju nabijete zhruba za 4 hodiny. Rozmery reproduktora sú 107 x 214 x 131 mm pri 1,47 kg.

Musíte uznať, že JBL Puse 5 je naozaj iný, ako iné reproduktory. Doslova ohúri 360-stupňovým divadlom v synchronizácii s rytmom hudby. Ak chcete byť originálni, tak viete, že je len jeden originál. Napriek exkluzívnym vychytávkam si ho môžete kúpiť za rozumne nastavenú cenu 259,99 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.