Reklama

JBL PartyBox 110 dá každej zábave štvrtý rozmer

TECHBOX

Nedávno sme mali v rukách šikovný reproduktor JBL Flip 6, ktorý okrem vynikajúceho zvuku ponúkal kompaktné rozmery a ľahkú prenosnosť. Úplne z iného súdka je JBL PartyBox 110. Toto je iný kaliber – toto je proste delo!

Tento reproduktor je určený tým, ktorí si radi vychutnajú výkonný zvuk a radi sa oň podelia s priateľmi. Aby zábava nebola ani na okamih nudná, zariadenie je vybavené dômyselným svetelným LED systémom, ktorý každú pieseň virtualizuje v jedinečnej farebnej show.

Už rozmery zariadenia naznačujú, že zvuk bude mohutný, s plnými basovými tónmi. Aby sme boli presní, vo vnútri sa nachádzajú dva basové 5,25″ reproduktory a dva 2,25″ výškové meniče. Výstupný výkon je 160 W (RMS) pri frekvenčnej charakteristike 45 až 20 000 Hz a odstupom signálu od šumu: > 80 dBA. Pokiaľ čítate tieto čísla, zrejme vás nezdvíhajú zo stoličky. Keď sme však v redakcii spárovali PartyBox s našou hudobnou skrinkou a len o kúsok povolili uzdu hlasitosti, bolo to naozaj „silné kafé“.

PartyBox podporuje prehrávanie z viacerých zdrojov. Okrem Bluetooth môžete prehrávať hudbu z USB kľúča, alebo káblovo. Žiadna pieseň neostane nevypočutá, nech sa nachádza v akomkoľvek zariadení a formáte. Jedným stlačením tlačidla aktivujete „farebnú hudbu“ a stanete sa kráľmi všetkých večierkov.

K PartyBox 110 si okrem zdieľanej hudby môžete pripojiť gitaru a mikrofón, čo dá vašej zábave punc jedinečnosti. Všetky potrebné ovládače, porty a konektory nájdete na zadnej strane PartyBooxu, ukryté pod vodovzdorným ochranným krytom.

Pýtate sa, či PartyBoox niečo vydrží? Rozhodne áno! Je odolný voči striekajúcej vode, nemusíte sa teda báť mierneho dažďa, ošpliechania vody z bazéna, alebo rozliatej koly (odolnosť podľa štandardu IPX4).

Skvelou vychytávkou je zabudovaná batéria. Tá poskytne neuveriteľných 12 hodín prehrávania, čo znamená poriadne dlhý večierok. Vďaka aplikácii PartyBox (Android, iOS) získate úplnú kontrolu nad bezdrôtovým streamovaním najobľúbenejších skladieb. Ak by vám bolo málo, dokážete si spárovať ďalší reproduktor pre ešte väčší audio-vizuálny zážitok. Môžete tak urobiť káblovo, alebo pomocou technológie Wireless by True Wireless Stereo.

Telo PartyBoxu chránia pevné gumené plasty (to sú tie oranžové „nárazníky” po stranách). Vďaka ním nemusíte byť extrémne opatrní, pri položení reproduktor hladko dosadne. Nárazníky na jednotku plnia aj druhú úlohu – tlmia vibrácie, ktoré reproduktory vyvinú, takže sa nemusíte báť rušivých rezonancií.

Bezdrôtový prenos zabezpečuje Bluetooth 5.2, podporované sú USB formáty FAT16 a FAT32 s audio súbormi MP4, WMA a WAV. Zaujíma vás hmotnosť? Aj my sme boli zvedaví, vedzte, že PartyBox 110 nemá viac ako 11 kg. Presne je to 10,84 kg pri rozmeroch 295 x 568 x 300 mm. Pripravte sa na to, že keď vložíte reproduktor do kufra, zaberie skoro toľko miesta, ako detský kočík. (Nie že by ste mali ísť s kočíkom na night party.)

Lítium-polymérová batéria má 36 Wh, na plnú kapacitu ju nabijete za 3,5 hodiny. Prirodzene, pri takomto zariadení nepotrebujete žiaden adaptér. Jednoducho pripojíte váš PartyBox k elektrickej sieti a automaticky sa nabije. O priebehu nabíjania vás informuje LED dióda.

Každá party však raz skončí, vtedy stačí dať hlasitosť nadol a popri upratovaní počúvať hudbu na pozadí. Samozrejme, výrobca myslel aj na možnosť vypnutia LED svetiel, aby vás nerušili napríklad pri zaspávaní.

Takže ako? Musíme priznať, že PartyBox si so sebou na túru zrejme nezoberiete, ale na takéto tripy je predsa ako stvorený JBL Flip 6. Ak máte radi poriadne dunivý zvuk sprevádzaný dynamickou svetelnou šou, nič neriskujete v prípade výberu práve tohto modelu.

Prenosný párty reproduktor JBL PartyBox 110 so 160 W zvukom, vstavanými svetlami a vodotesným prevedením si kúpite za 379 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.