Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

iRobot Roomba 980 je prvým robotickým vysávačom s mobilnou appkou

iRobot Roomba 980 je prvým robotickým vysávačom s mobilnou appkou
Števo Porubský
iRobot Roomba 980 je prvým robotickým vysávačom s mobilnou appkou

iRobote sme toho počuli a písali už mnoho, dokonca jeden kúsok dlhodobo testujeme a už čoskoro vám výsledok prinesieme na našom webe. Dnes iRobot predstavil svoj najpokrokovejší robotický vysávač, ktorý síce vychádza z modelu Roomba 880, no pridáva viaceré zaujímavé funkcie či nový 5x výkonnejší motor.

Pozrite si

iRobot Roomba 980 – najmúdrejší robotický vysávač súčasnosti

Pozrite si

iRobot Roomba 880 po vyše pol roku fungovania v domácnosti

Mierne sa zmenil i dizajn, ktorý je elegantnejší a má menej tlačidiel. V hornej časti je dokonca kamera! Nová Roomba 980 je totiž vybavená novým systémom navigácie iAdapt 2.0. Využíva kombináciu adaptívneho navigovania a vizuálnej lokalizácie (vSLAM) podobne, ako minuloročný Dyson 360. V ľudskej reči to znamená, že 980-tka si vie pred vysávaním vytvoriť virtuálnu mapu miestnosti a vyhodnotiť najefektívnejšie povysávanie všetkých častí. 980-tka by tak nemala chodiť po miestnosti „chaoticky“, ako predošlé modely.

Systém novej Roomby 980 vie detekovať aj to, na akom povrchu sa nachádza. V prípade, že sa dostane na koberec, automaticky zvýši sací výkon pre lepšie povysávanie (tzv. Carpet Boost). Ani nová Roomba však nezvláda koberce s vysokým vlasom.

Pozrite si

iRobot Roomba 966 – lacnejší, no stále výborný pomocník

Systém vysávania je pritom rovnaký, ako v modeli 880. Využíva unikátne bezštetinové valčeky so systémom AeroForce či HEPA filter. Novinkou sú prepracované a omnoho elegantnejšie tzv. virtuálne steny s novou funkciou Halo mód pre ochranu napríklad misiek so žrádlom pre domácich miláčikov do vzdialenosti 1,2 m od vrituálnej steny.

Roomba 980 je taktiež prvým robotickým vysávačom, ktorý vie komunikovať on-line. Stačí mať doma WLAN sieť a novú Roombu budete môcť ovládať na diaľku pomocou vášho smartfónu či tabletu. Nastaviť si môžete nielen okamžité vysávanie, ale i presné časy počas týždňa, kedy má Roomba vysávať. Zabudovaná vymeniteľná batéria má podľa výrobcu vydržať 2 hodiny vysávania. Pred vybitím sa samozrejme automaticky vráti do dokovacej stanice a navyše po dobití sa vráti dovysávať zvyšok podlahy. To doterajšie modely nevedeli.

Nový robotický vysávač iRobot Roomba 980 sa začne predávať ešte pred Vianocami s cenou 899 dolárov, ale len v USA. Aká bude cena u nás zatiaľ nie je známe, vieme však, že na Slovensku sa objaví až pred Vianocami 2016.

iRobot Roomba 980

Zdroj