Reklama

iRobot Roomba 980 je prvým robotickým vysávačom s mobilnou appkou

Števo Porubský

iRobote sme toho počuli a písali už mnoho, dokonca jeden kúsok dlhodobo testujeme a už čoskoro vám výsledok prinesieme na našom webe. Dnes iRobot predstavil svoj najpokrokovejší robotický vysávač, ktorý síce vychádza z modelu Roomba 880, no pridáva viaceré zaujímavé funkcie či nový 5x výkonnejší motor.

Pozrite si

iRobot Roomba 980 – najmúdrejší robotický vysávač súčasnosti

Pozrite si

iRobot Roomba 880 po vyše pol roku fungovania v domácnosti

Mierne sa zmenil i dizajn, ktorý je elegantnejší a má menej tlačidiel. V hornej časti je dokonca kamera! Nová Roomba 980 je totiž vybavená novým systémom navigácie iAdapt 2.0. Využíva kombináciu adaptívneho navigovania a vizuálnej lokalizácie (vSLAM) podobne, ako minuloročný Dyson 360. V ľudskej reči to znamená, že 980-tka si vie pred vysávaním vytvoriť virtuálnu mapu miestnosti a vyhodnotiť najefektívnejšie povysávanie všetkých častí. 980-tka by tak nemala chodiť po miestnosti „chaoticky“, ako predošlé modely.

Systém novej Roomby 980 vie detekovať aj to, na akom povrchu sa nachádza. V prípade, že sa dostane na koberec, automaticky zvýši sací výkon pre lepšie povysávanie (tzv. Carpet Boost). Ani nová Roomba však nezvláda koberce s vysokým vlasom.

Pozrite si

iRobot Roomba 966 – lacnejší, no stále výborný pomocník

Systém vysávania je pritom rovnaký, ako v modeli 880. Využíva unikátne bezštetinové valčeky so systémom AeroForce či HEPA filter. Novinkou sú prepracované a omnoho elegantnejšie tzv. virtuálne steny s novou funkciou Halo mód pre ochranu napríklad misiek so žrádlom pre domácich miláčikov do vzdialenosti 1,2 m od vrituálnej steny.

Roomba 980 je taktiež prvým robotickým vysávačom, ktorý vie komunikovať on-line. Stačí mať doma WLAN sieť a novú Roombu budete môcť ovládať na diaľku pomocou vášho smartfónu či tabletu. Nastaviť si môžete nielen okamžité vysávanie, ale i presné časy počas týždňa, kedy má Roomba vysávať. Zabudovaná vymeniteľná batéria má podľa výrobcu vydržať 2 hodiny vysávania. Pred vybitím sa samozrejme automaticky vráti do dokovacej stanice a navyše po dobití sa vráti dovysávať zvyšok podlahy. To doterajšie modely nevedeli.

Nový robotický vysávač iRobot Roomba 980 sa začne predávať ešte pred Vianocami s cenou 899 dolárov, ale len v USA. Aká bude cena u nás zatiaľ nie je známe, vieme však, že na Slovensku sa objaví až pred Vianocami 2016.

iRobot Roomba 980

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.