Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

iPhone lacnejší a bezpečnejší. Vieme kde a prečo

iPhone lacnejší a bezpečnejší. Vieme kde a prečo
TECHBOX
iPhone lacnejší a bezpečnejší. Vieme kde a prečo

Apple iPhonom zmenil svet a mení ho aj teraz. Od jeho príchodu výrobca výrazne dbá na bezpečnosť dát. Bolo to dôležité pred rokmi, ale dnes je to nevyhnutnosť. Napriek tomu aj teraz nájdete mnoho smartfónov, ktoré sú so zabezpečením na zúfalej úrovni. Situácia sa teda opakuje: iPhone je stále svetelné roky pred konkurenciou.

Hranice možného sú každým novým modelom posúvané dopredu, tým to však nekončí. To, čo robí iPhone jedinečným, je jeho operačný systém. Aktuálne je to iOS 16, kde je pevne integrovaná ochrana vašich dát a súkromia. Jednoducho povedané, čokoľvek v iPhone robíte, je to súčasť vašej intímnej zóny. Apple to rozhodne to sveta nikomu neroztrúbi.

Zamyslite sa nad tým, čo so svojím smartfónom robíte. Komunikujete s rodinou, priateľmi či kolegami. Navštevujete množstvo webstránok, čítate rôzne fóra, veľa fotíte, využívate internet banking a tak ďalej. Operačný systém vďaka pokrokovým technológiám dokáže minimalizovať množstvo údajov, ku ktorým by mohol mať prístup niekto iný okrem vás. Záleží len na vás, koľko z vášho súkromia ste ochotní poskytnúť službám a aplikáciám.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zásada Apple je veľmi jednoduchá: minimalizovať množstvo údajov, ku ktorým sa dostane niekto cudzí. Teda nielen tretia strana, ale ani samotný Apple k ním nemajú prístup. Toto je aj jedným z dôvodov, prečo spoločnosť Meta (majiteľ Facebooku) prestala vykazovať obrovské zisky. Bohaté koncerny totiž žijú z toho, že dokážu všetky údaje o vás veľmi dobre speňažiť.

Apple dokonca neuchováva ani číslo vašej platobnej karty. Stačí, ak používate Apple Pay a máte istotu, že sa neuloží v žiadnom serveri Apple. Rovnako to je aj v prípade údajov o Face ID, či Touch ID. Dáta sú šifrované a neukladajú sa, takže riziko zneužitia je blízke nule.

Najlepšie na tom je, že za ochranu súkromia na takejto úrovni nezaplatíte ani cent navyše. Všetko máte v cene vášho Apple iPhone.

Ďalšiu veľkú ochranu vášho súkromia získate používaním natívnych aplikácií Mail a Safari. Mail dokáže ukryť vašu aktivitu pred odosielateľmi e-mailov, stačí si zapnúť funkciu Ochrana súkromia. Mávnutím čarovného prútika bude vaša IP adresa neviditeľná. Nebude sa tak dať spojiť vaša aktivita s ďalšou on-line činnosťou. Webový prehliadač Safari má integrovanú pokročilú prevenciu proti sledovaniu. Pomôže zablokovať každého, kto chce vedieť, čo na stránkach hľadáte, čo vás zaujíma, čím žijete.

Apple začal dokonca automaticky zamkýnať vaše vymazané, alebo skryté fotografie. V aplikácii Fotky sa k nim dostanete len pomocou Face ID, Touch ID, či zadaním PIN kódu. Ochranný dáždnik je rozprestretý prakticky nad každou aplikáciou od Apple. Ak teda používate jeho appku Mapy, nikto sa nedostane k vašej histórii, ani k vyhľadávaniu.

Ak chcete vedieť, ktoré konkrétne aplikácie majú od vás povolenia napríklad k prístupu ku kamere, polohe, alebo ku kontaktom, jednoducho si to viete skontrolovať v Nastavenia > Súkromie a bezpečnosť.

Pozrite si

Zvažujete firemný Apple Mac? Teraz ho môžete na 30 dní testovať zadarmo

Keď sme už pri iPhonoch… V septembri 2022 sme boli svedkami predstavenia novej série iPhonov 14. Skladá sa z dvoch línií. Prvá je pre náročných používateľov, druhá je určená bežným ľuďom. A práve iPhone 14 a iPhone 14 Plus teraz môžete získať veľmi výhodne.

Nový iPhone 14 už za 299 €?

Nedoniesol vám Ježiško iPhone 14? Smola, no v podstate nič zlé sa nedeje. Ak teda viete ako na to. V iStores teraz totiž môžete využiť fantastickú ponuku, ktorá sa dá len veľmi ťažko odmietnuť. V prípade, že si chcete v týchto dňoch zadovážiť nový iPhone 14 alebo iPhone 14 Plus, ste na správnom mieste.

Apple iPhone 14 a iPhone 14 Plus sú teraz k dispozícii za nižšie ceny, ale nákup dostane správne grády vtedy, ak chcete vymeniť svoj starší mobil za jednu zo spomínaných noviniek. Okrem výkupnej ceny, ktorú si viete okamžite zistiť na stránkach iStores, získate 100 € bonus. A to veru nie je malý peniaz! Ako to funguje?

Povedzme, že máte iPhone 13 128 GB. Na webstránke si pozriete jeho výkupnú cenu. Ak má štandardné opotrebenie (kategória B), dostanete zaň 550 €. Ak zaň chcete nový model iPhone 14 128 GB, získate v iStores dodatočný 100 € výkupný bonus. Výsledné počty sú jednoduché a veľmi priaznivé. Pre vás, samozrejme. Pôvodná cena iPhone 14 128 GB bola 999 €. Teraz je to 949 €. Od tejto sumy si odrátajte výkupnú cenu za iPhone 13 128 GB a 100 € bonus. 949 – 550 – 100 = 299 €. Za novučičký iPhone 14 teda zaplatíte len 299 eur.

Obsah pokračuje pod reklamou

A čo ak máte iPhone 12 mini 64 GB? Aj ten má bežné opotrebenie, takže keď si na stránke naklikáte parametre, vyberiete farbu a zobrazí sa vám výkupná cena. V tomto prípade je to 330 €. Ak si vyberiete iPhone 14 128 GB, zaplatíte zaň po odpočítaní 100 € bonusu len 519 € (949 – 330 – 100 = 519 €).

Podobne to funguje na iné modely, ktoré chcete dať na výkup. Bonus vo výške 100 € získate vždy, ak si ako nový model vyberiete iPhone 14, alebo iPhone 14 Plus v ľubovoľnej farbe a veľkosti interného úložiska. Akcia platí do 31. marca 2023, pričom výkupnú hodnotu musí schváliť po prekontrolovaní zariadenia pracovník iStores. Dodávame, že výkup je určený len pre fyzické osoby.

iPhone nie je obyčajné zariadenie, ide o prémiový výrobok, ktorý sa stará aj o vaše súkromie – aby bolo vždy a za všetkých okolností len vaše a na vašom rozhodnutí, o ktoré údaje o sebe zveríte aj tretím stranám.

Ak si uvedomíte, čo všetko sa na pozadí používania iPhonu deje, tak vám jeho predajná cena nebude pripadať prehnaná. Naopak, premrštené sa začnú zdať viaceré modely iných značiek. V prípade, že využijete výhodný odkupný bonus, získate nový iPhone 14/14 Plus skutočne za bezkonkurenčnú cenu.

Zdroj