Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple iPhone 7 príde už 7. septembra, čo už o ňom vieme?

Apple iPhone 7 príde už 7. septembra, čo už o ňom vieme?
Zdroj | Apple
Marek Šimunek
Apple iPhone 7 príde už 7. septembra, čo už o ňom vieme?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple tento týždeň začal rozosielať pozvánky na event, ktorý sa bude konať 7. septembra. V tú stredu sa teda rozplynú všetky dohady a svet poprvýkrát oficiálne nový iPhone 7 uvidí. Zatiaľ sa však môžu dohady svojvoľne šíriť internetom. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo sa zatiaľ objavilo.

Pozrite si

Tento Apple iPhone 7 chcem, len nie v tejto farbe!

Budú dva?

V posledných rokoch Apple vždy predstavoval dvojicu svojich smartfónov. Jeden niesol bežné označenie modelu a druhý prívlastok „plus“. Rozdielov bolo vždy niekoľko a tým najmarkantnejším bola určite veľkosť zariadenia. Kým bežný iPhone disponoval displejom s uhlopriečkou 4,7″, jeho väčší súrodenec mal 5,5″ displej.

Zdroj | macrumors
Pozrite si

Apple iPhone 7 Plus – dvojica očí vidí lepšie

Podľa dohadov by tomu nemalo byť inak ani tento rok. Menší iPhone 7 ponúkne 4,7″ displej a väčší iPhone 7 plus zas 5,5″ displej. Objavili sa však aj informácie o tom, že by sa mohol objaviť aj tretí model, ktorý by mal mať prívlastok „Pro“ a ponúknuť oproti „plusku“ ešte niekoľko výhod navyše. Či sa tak stane, uvidíme už 7. septembra.

Pozrite si

Testovali sme nový Apple iPhone 6S Plus s unikátnym 3D Touch

Bude rovnaký?

Podľa uniknutých súčiastok, ktoré by mali byť určené pre nový iPhone 7 by sa jeho dizajn nemal nijako výrazne zmeniť. Hlavnou zmenou by malo byť presunutie rámikov pre antény, ktorá sa dostanú na hranu zariadenia.

Zdroj | TechTastic

 

Inak bude niesť nový iPhone 7 rovnaký dizajn, ako jeho predchodca. Aj keď vzhľadom na možné odstránenie 3,5 mm konektoru bude pravdepodobne tenší, ako iPhone 6S. Ak teda dúfate, že vám bude kryt z vášho súčasného iPhonu pasovať aj na ten nový, asi vás sklameme.

Koniec 16 GB verzie?

Toto sa pred uvedením nového iPhonu opakuje už niekoľko rokov. Je to totiž zbožné prianie všetkých majiteľov 16 GB modelov tohto ikonického smartfónu. Možno sa konečne tento rok dočkáme aj toho, že základná verzia smartfónu bude vybavená pamäťou s kapacitou minimálne 32 GB.

Okrem toho však narastie aj maximálna kapacita iPhonu 7. Kým iPhone 6S ste si mohli kúpiť maximálne v 128 GB verzii, nový iPhone 7 by mal byť dostupný aj s kapacitou pamäte 256 GB.

Zdroj | iFixit

Väčšia batéria?

Nedávno sa objavili informácie o tom, že nové modely iPhonov budú mať o niečo väčšie batérie. Nárast výdrže však nebude markantný, najmä ak sa Apple rozhodne ponúknuť nové funkcie, ktoré budú batériu vybíjať o niečo aktívnejšie. Mierny nárast vo výdrži však je možné očakávať.

Ešte lepšie fotky?

Čo je takmer isté je to, že nový iPhone 7 prinesie opäť vylepšenia v prípade fotoaparátu. Nie je tajomstvom, že iPhone je pre mnohých používateľov hojne využívaným a často aj jediným fotoaparátom, preto Apple bude pracovať aj v tomto smere.

Zdroj | PeripateticPandas

Rozlíšenie fotoaparátu by malo ostať rovnaké, čo sa však zmení je veľkosť čipu, ktorý Apple v prípade iPhonu 7 použije. Rovnako by sme sa mali dočkať aj lepšej sveteľnosti objektívu, ktorá by aj v prípade iPhonu 7 mala dosiahnuť F/1,9.

Okrem toho je už takmer isté, že iPhone 7 plus ponúkne dvojicu fotoaparátov. Čo však ostáva záhadou až do jeho oficiálneho uvedenia je, ako Apple túto funkcionalitu využije? Je jasné, že jej cieľom bude vytváranie ešte lepších fotografií, ale akým spôsobom tak bude iPhone 7 plus činiť ešte len uvidíme.

Každopádne ak patríte medzi milovníkov značky Apple a na nový iPhone 7 sa tešíte rovnako ako my, nezabudnite si do kalendára zapísať dátum 7. septembra 2016 a čas 19:00. Práve vtedy sa totiž všetko o nových iPhonoch dozvieme a TECHBOX vám samozrejme všetky dôležité informácie prinesie.

Zdroj