Reklama

iPad Air dostal procesor M1 a novú selfie kameru. Sú to veci hodné upgradu?

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Spoločnosť Apple okrem dostupného smartfónu iPhone SE ukázala aj vylepšenú verziu svojho obľúbeného iPadu Air. V čom sa líši od svojho predchodcu?

Pozrite si

Nový Apple iPhone SE ponúkne vlajkový hardvér v starom dizajne

Kto očakával kompletný redizajn, tak ten bude zrejme sklamaný. Apple vzal telo iPadu Air predošlej generácie a vylepšil ho hlavne po vnútornej stránke.

iPad Air má stále ten istý bezrámčekový dizajn bez integrovaných senzorov Face ID. Odomknete ho ale pomocou Touch ID, ktoré má svoje miesto v zapínacom tlačidle.

Zdroj | Apple

Vpredu sa nachádza 10,9-palcový Retina IPS displej. Ten sa od predchodcu vôbec nezmenil a stále ponúka len 60-hertzovú obnovovaciu frekvenciu. Zmenou prešla predná 12-megapixelová selfie kamera. Tá po novom podporuje funkciu Center Stage, ktorá automatický sleduje používateľa pred ňou. To ale už poznáme z minuloročných iPadov.

Najväčším vylepšením prešla nová generácie v oblasti výkonu. Procesor A14 Bionic bol nahradený extrémne výkonným procesorom Apple M1 s podporou 5G sietí, ktorý môžeme poznať z radu iPadov Pro aktuálnej generácie. Okrem toho ho môžeme vidieť aj v MacBooku Air a iMacu.

Zdroj | Apple

Nepoznáme kapacitu pamäte RAM, ale tú Apple nikdy na svojich konferenciách neuvádza. Trochu sklamaním je len 64-gigabajtová základná verzia. Už iPhony 13 aj dokonca základný iPad sa predávajú so základnou kapacitou 128 GB. K dispozícii bude aj kapacita 256 GB.

Vzadu sa nachádza rovnaká 12-megapixelová kamera ako pri predošlej generácii. Podporuje nahrávanie až 4K videa a mala by produkovať dostatočne kvalitné fotografie.

Zdroj | Apple

Zdá sa, že výkonu tu bude na roky dopredu, ale čo bude brzdiť tento stroj bude jeho operačný systém iPadOS 15. Ten má stále obmedzenia, ktoré bránia iPadu využiť rovnaký potenciál ako MacBook Air.

iPad Air obsahuje dvojicu reproduktorov a na spodnej strane nájdeme USB-C konektor. Ostala podpora pre Apple Pencil druhej generácie aj pre klávesnicu Magic Keyboard.

Zdroj | Apple

Nová je aj ďalšia dostupná farba, aby ste novú generáciu dokázali ľahšie spoznať. Tou farbou je fialová. Mohli sme ju už vidieť na iPhonoch, iPade mini a iMacu. Odtieň vyzerá byť veľmi vydarený a nadčasový.

Ceny sú rovnaké ako v pri predošlom modely. To znamená 599 dolárov za 64-gigabajtovú kapacitu a 749 dolárov za kapacitu 256 GB. Dostupný bude od 18. marca, ale predobjednávky začínajú od 11. marca.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.