Reklama

Nový Apple iPhone SE ponúkne vlajkový hardvér v starom dizajne

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple dnes na svojom prvom tohtoročnom evente predstavil niekoľko zaujímavých noviniek. Aspoň na chvíľu nás tak odpútal od myšlienok na hrôzy, ktoré sa dejú len pár kilometrov od našich hraníc.

Podľa očakávania sme sa dnes stali svedkami príchodu na svet nového iPhonu. No, nového, ako nového. Apple bez akejkoľvek hanby predstavuje v roku 2022 zariadenie, ktorého dizajn navrhol Jony Ive so svojim tímom pred mnohými rokmi.

Apple iPhone SE má 4,7″ LCD displej, zabudovaný snímač odtlačkov prstov v starodávnom domovskom tlačidle kombinovanom s Touch ID. K dispozícii bude v kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB.

Zdroj | Apple

Ako protiklad k viac než nemodernému dizajnu sú jeho „vnútornosti“. Poháňa ho Apple A15 Bionic podporujúci 5G siete a zdá sa, že je to jediná vychytávka, ktorá v novinke číha na nových používateľov.

Zdroj | Apple

Zaujať však môže aj nový kamerový systém s 12 Mpx širokouhlým fotoaparátom s clonou f/1,8, ktorému pomáha silný výpočtový výkon. Nechýba Smart HDR 4, niekoľko fotografických štýlov, Deep Fusion, či režim Portrét. Apple iPhone SE z roku 2020 mal 7 Mpx snímač.

4-jadrová grafika je 2,2x rýchlejšia ako iPhone 8, 6-jadrový procesor je 1,8x rýchlejší ako iPhone 8. Nový iPhone SE má vylepšenú výdrž batérie. Na výber bude v troch farbách – Midnight Blue, Starlight White a (Product) Red. Novinka spĺňa odolnosť IP67.

Zdroj | Apple

Cena novinky ostáva na takmer rovnakej úrovni ako mala predchádzajúca generácia modelu SE z roku 2020, to znamená 429 dolárov za 64 GB model (iPhone SE z roku 2020 stálo 399 dolárov). U nás bude cena začínať na 519 eur. Za kapacitu 128 GB zaplatíte 569 eur a za 256-verziu 689 eur. Sériová výroba nového iPhonu sa zahájila tento mesiac, Apple predpokladá, že ich tento rok predá 25 až 30 miliónov.

Otázkou ostáva, či má novinka potenciál zaujať nových majiteľov. Jednoznačne ide o najlacnejší iPhone na trhu, navyše už bude podporovať 5G. Je to ale dôležité pre tých, ktorí majú hlboko do vrecka?

Apple iPhone SE 5G si budete môcť predobjednať od piatku, prvé dodávky začnú chodiť 18. marca 2022.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.