Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Inteligentná bunda od Levi's a Google sa stáva realitou

Inteligentná bunda od Levi's a Google sa stáva realitou
Zdroj | YouTube
Viktor Šmidák
Inteligentná bunda od Levi's a Google sa stáva realitou
Zdroj | YouTube
Zdroj | YouTube

Americká spoločnosť Levi’s známa vďaka výrobe módneho oblečenia prichádza na trh s inteligentnou bundou. Čo toto nové oblečenie ponúkne oproti obyčajnej vetrovke?

https://youtu.be/yJ-lcdMfziw

Takmer pred dvoma rokmi nám spomínané dve spoločnosti ohlásili spoluprácu. Cieľom bolo vyrobiť inteligentné oblečenie na každý deň. Až teraz je ale dostupných viac detailov.

Celý projekt spočíval v kooperácii značky Levi’s a Google, ktorý vlastní technológiu Jacquard, o ktorej sme viac písali i my. Tá umožňuje premeniť obyčajný textil na akúsi dotykovú plochu, ktorá reaguje na gestá používateľa.

Zdroj | Google

Bunda, nesúca meno známej americkej značky, sa tak konečne dostáva ku širokej verejnosti. Okrem ochrannej funkcie bude spĺňať i tú inteligentnú, a to vďaka manžete. Tá sa spojí s telefónom cez bluetooth a má v sebe integrovaný dotykový senzor.

Zdroj | Google

Ten slúži na ovládanie smartfónu v momentoch, kedy to inak nie je možné, ako napríklad pri jazde na bicykli. Pomocou gest má tak používateľ možnosť reagovať i v nie vždy hodných prípadoch.

Pozrite si

Potrpíte si na značkové oblečenie? Skúste Xbox Onesie od Microsoftu

A cena? Keď zoberieme do úvahy, že samotná bunda pochádza od renomovaného výrobcu a je v nej zabudovaný kúsok budúcnosti, možno bude sčasti obhájená. Zastavila sa na 350 dolároch a dostupná bude na jeseň.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj