Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Intel predstavil Kaby Lake pre PC, sklamanie?

Intel predstavil Kaby Lake pre PC, sklamanie?
Zdroj | Intel
Viktor Šmidák
Intel predstavil Kaby Lake pre PC, sklamanie?
Zdroj | Intel
Zdroj | Intel

Consumer Electronics Show alebo CES 2017. Tak sa volá výstava, na ktorej sa každoročne ukážu tie najväčšie spoločnosti sveta a predstavia spotrebiteľom svoje novinky. Intel nechýbal ani tentokrát, no nové procesory veľmi neohúria.

Zdroj | Intel

Niekoľko mesiacov dozadu sme vás informovali, že Intel ukázal svetu siedmu generáciu najpopulárnejších procesorov na svete s názvom Kaby Lake. Vtedy sa však spomínali len tie, ktoré sú určené pre ultrabooky a notebooky.

Pozrite si

Intel predstavil 7. generáciu procesorov Core, nazval ich Kaby Lake

Teraz sa spoločnosť zamerala na počítače a herné laptopy, kde je potrebného výkonu viac. Zásadné zmeny sa tu však neudiali.

Zdroj | Intel

Intel má po novom H sériu, ktorá je zo všetkých najvýkonnejšia, ďalej S sériu, tá sa zameriava skôr na každodenné použitie. Y séria je pre tie najtenšie zariadenia, U séria je pre rýchlejšiu odozvu ultrabookov.

Výrobca už klasicky porovnával starší čip s tým najnovším. Pri H sérii proklamuje nárast vo výkone o približne 20 percent. Na tom by ešte nebolo nič zlé, keby porovnávaný procesor nebol o tri generácie starší. Zvýšenie výkonu bude oproti piatej či šiestej generácii podľa všetkého zanedbateľný.

Zdroj | Intel

Pri sérii S sa tiež nekonali veľké zmeny a v porovnaní so štvrtou generáciu ide o nárast 25 percent. Nová i7-7700K sľubuje taktiež rýchlejšiu prácu so 4K 360-stupňovými videami, a to až o 35 percent. Bohužiaľ, stále sa bavíme o porovnaní s tri roky starým procesorom.

Pozrite si

Vynovený HP Spectre x360 s procesormi Intel Kaby Lake a výdržou 15 hodín

Spomenutia hodná je aj informácia, že Intel v Kaby Lake po prvýkrát ponúkne aj už odomknutý čip Intel Core i3. Ten bude lákadlom hlavne pre počítačových fanúšikov, ktorý si radi procesor prispôsobia podľa seba. Intel sa tiež vyjadril, že všetky procesory siedmej rady budú lepšie zvládať pretaktovanie.

Zdroj | Intel

Intel Keby Lake je teda pre tento rok kompletný. Neponúka takmer nič nové okrem minimálneho nárastu výkonu, za ktorý aj tak vďačí len vyšším frekvenciám. Majiteľov, ktorý vlastnia Skylake či Broadwell tak môžu stále pokojne spávať.

Zdroj | Intel
Zdroj