Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Instagram spúšťa QR kódy na vyhľadávanie profilov

Instagram spúšťa QR kódy na vyhľadávanie profilov
Zdroj | Instagram
Michal Spiegel
Instagram spúšťa QR kódy na vyhľadávanie profilov
Zdroj | Instagram
Zdroj | Instagram

Dlhšie očakávaná funkcia Instagramu vyhľadávania cez QR kódy je konečne dostupná po celom svete. Funkcia dokáže urýchliť hľadanie Instagram účtov.

Stačí načítať QR kód a nájdete profil. Túto funkciu oceníte najmä pokiaľ hľadáte účet niekoho, kto má ťažšie zapamätateľné meno či prezývku, ktorá pozostáva z viacerých malých a veľkých znakov.

Zdroj | pixabay.com
Pozrite si

Facebook prepája Messenger a Instagram čety, dostávajú nové funkcie a vzhľad

Instagram má po celom svete cez miliardu používateľov, čo znamená, že vyhľadať konkrétny profil môže byť niekedy značne náročné. Taktiež platí, že na Instagrame nájdeme množstvo spoločností, ktorým tak stačí QR kód pridať na svoje reklamné bannery.

Podobná funkcia nie je novinkou medzi sociálnymi sieťami. Napríklad populárna čínska sociálna sieť WeChat túto funkciu využíva už niekoľko rokov. Funkcie tiež podporujú sociálne siete ako Twitter, Facebook či dokonca Spotify, kde miesto bežného QR kódu nájdeme zdieľanie zvukového záznamu.

Zdroj | martechtoday.com

Pokiaľ chcete nájsť svoj QR kód, stačí zájsť na svoj profil, kliknúť na nastavenia v pravom hornom rohu, kde nájdeme medzi položkami QR kód. Ten sa vám vygeneruje a už len stačí, aby ste ho ukázali tomu, s kým chcete zdieľať svoj profil. Samozrejmosťou je aj možnosť zdieľania cez druhé aplikácie.

Podobnú funkciu s QR kódmi spustil Instagram pred pár mesiacmi v podobe Nametags, ktoré však fungovali len cez kameru Instagramu.

Zdroj | 9to5mac.com
Pozrite si

Reels – konkurencia pre TikTok od Instagramu prichádza

Napriek tomu, že ide o zaujímavú funkciu, ide skôr o drobnú zmenu. Používatelia Instagramu sa však môžu tešiť aj na väčšie prídavky. Ako príklad spomeniem plánovanú integráciu funkcie, ktorá by mala konkurovať sociálnej sieti TikTok. Konkrétne by malo ísť o možnosť natáčať videá, ktoré sa budú dať hudobne upraviť a zdieľať v nekonečnom feede.

Novo-pridanú funkciu môžete rovno vyskúšať naskenovaním tohto QR kódu, ktorým nájdete náš profil na Instagrame.

Zdroj