Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Reels - konkurencia pre TikTok od Instagramu prichádza

Reels - konkurencia pre TikTok od Instagramu prichádza
Zdroj | Techcrunch
Michal Spiegel
Reels - konkurencia pre TikTok od Instagramu prichádza
Zdroj | Techcrunch
Zdroj | Techcrunch

Jedni ho nenávidia a kritizujú a druhí sú na ňom závislí. Reč je samozrejme o sociálnej sieti TikTok. Tá už čoskoro dostane konkurenciu v podobe Reels.

Sociálne siete navzájom preberajú formy a funkcie, ktoré sú populárne na druhých sociálnych sieťach. Reels na prvý pohľad pripomína odpoveď Instagramu na čínsku sociálnu sieť TikTok, ktorá sa stala značne populárna aj na Slovensku.

Zdroj | TikTok
Pozrite si

India plánuje zaviesť prísne zákony týkajúce sa sociálnych sietí

Reels bude slúžiť na zachytávanie krátkych videí do 15 sekúnd, ku ktorým môžete pridať hudbu. Na rozdiel od bežných stories na Instagrame, súčasťou Reels budú nástroje na úpravu videí vrátane odpočtu či zmeny rýchlosti videa.

Výhodou TikToku je scrollovanie videí, ktoré je zvládnuté veľmi efektívne a jednoducho. Uvidíme, či bude mať Instagram odpoveď aj na tento formát.

Sociálna sieť Instagram integruje Reels na svoju platformu v priebehu augusta pre USA a ďalších 50 nešpecifikovaných štátov. Pokiaľ sa služba uchytí, môžeme očakávať jej rozšírenie do Európy. Momentálne sa služba testuje v Indii po tom, čo v tejto krajine zakázali TikTok. Taktiež sa Reels testuje v Brazílii, Francúzsku a Nemecku, čo by mohlo naznačovať ďalšie štáty rozšírenia.

Zdroj | Techcrunch
Pozrite si

Byte je nástupca Vine a používateľov láka na finančné odmeny

Na Slovensko pravdepodobne služba dorazí až neskôr podobne ako aj iné prídavky do Instagramu (live video, hudba). Otázne je, ako bude Instagram Reels zapracovaná do súčasného rozhrania sociálnej siete.

Aj v USA sa potenciálne zvažuje zákaz pre TikTok. Vypustenie Reels by tak bolo vhodným krokom na podchytenie potenciálnych používateľov. Okrem Instagramu, plánujú podobnú službu spustiť aj sociálne siete a platformy ako Snapchat a YouTube.