Reklama

Ikonické slúchadlá Apple AirPods Pro sú lacnejšie až o 70 eur!

Michal Sobek

S bezdrôtovými slúchadlami sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Každý výrobca má minimálne jeden model, ale medzi tie najviac ikonické patria tie od Apple. Model AirPods Pro je navyše teraz lacnejší až o štvrtinu.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Apple prekvapil a koncom roka 2019 bez konferencie uviedol slúchadlá AirPods Pro. Tie sa od klasického modelu líšili kratšou nožičkou a štupľovou konštrukciou. V balení sa nachádzajú až tri veľkosti gumených nadstavcov. Okrem toho poteší aj kábel USB-C na lightning.

Nabíjacie puzdro má kompaktné rozmery a hmotnosť len 45,6 gramov, vďaka čomu patrí medzi najmenšie na trhu. Má ikonickú bielu farbu, na zadnej strane sa nachádza párovacie tlačidlo a na spodnej strane lightning konektor. Mnoho ľudí by tu už rado videlo moderný USB-C konektor. Puzdro má aj integrovanú cievku pre bezdrôtové nabíjanie a spolu so slúchadlami disponuje certifikáciou IPX4, čiže odolnosťou voči vode a potu.

Pozrite si

Porazí Dávid Goliáša? Porovnali sme Apple AirPods Pro s Huawei FreeBuds 4

Zmenou prešlo aj ovládanie. Doteraz fungovalo dvojité poklepanie, ale tu sa na nožičke nachádza senzor, ktorý reaguje na tlak. Môžete ním pozastaviť skladbu, preskočiť ju, vrátiť sa na predchádzajúcu alebo aktivovať aktívne odhlučnenie okolitých ruchov (ANC). Apple však stále nezakomponoval ovládanie hlasitosti.

Zdroj | Apple

Práve štupľová konštrukcia umožnila príchod technológie aktívneho odhlučnenia okolitých ruchov (ANC). Viaceré recenzie, vrátane našej, potvrdili, že túto funkciu zvládol Apple na jednotku s hviezdičkou. Ak chcete, naopak, počuť okolie, aktivujete si režim priepustnosti, ktorý aktivuje mikrofóny na tele slúchadiel.

Adaptívny ekvalizér automaticky vyladí nízke a stredné frekvencie podľa tvaru vášho ucha. V slúchadlách sa nachádza čip H1, ktorý zabezpečuje dostatočný dosah a stabilný prenos hudby. O spárovanie sa stará Bluetooth vo verzii 5.0.

Výdrž slúchadiel sa pohybuje na úrovni 4,5 hodiny so zapnutou funkciou ANC a 5 hodín bez nej. S puzdrom to dáva kombinovanú výdrž až 24 hodín.

Pozrite si

Megasúboj štupľových slúchadiel do 299 eur

Apple AirPods Pro prišli do predaja za cenu 279 eur. To bola trochu vyššia cenovka, ale slúchadlá si ju dokázali obhájiť. Aktuálna cena je už od 209 eur, čo je úspora 70 eur alebo aj 25 %. Ak hľadáte bezdrôtové slúchadlá do vášho Apple ekosystému, toto je jednoznačná voľba.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.