Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

IKEA má vlastný systém smart osvetlenia za super cenu

IKEA má vlastný systém smart osvetlenia za super cenu
Zdroj | IKEA
Imrich Maťo
IKEA má vlastný systém smart osvetlenia za super cenu
Zdroj | IKEA
Zdroj | IKEA

IKEA, švédsky gigant s nábytkom a doplnkami do domácnosti, zaradil do svojho už i tak bohatého portfólia novinku hodnú dnešnej doby. Je ním systém inteligentného osvetlenia TRÅDFRI.

Pozrite si

IKEA TRÅDFRI – dostupné smart osvetlenie má svoje muchy

Zdroj | IKEA

Hoci pôvodne sa predpokladala jeho distribúcia v rámci Európy ešte na jeseň minulého roka, až v týchto dňoch sa objavili jednotlivé súčasti systému i jeho kombinácie na švédskej stránke IKEA s uvedením dátumu oficiálneho začatia predaja 31. marec 2017.

Pozrite si

Philips Hue stále patrí medzi to najlepšie medzi smart svietidlami

DOPLNENÉ Z TLAČOVEJ SPRÁVY Z 28. 3. 2017:

Od októbra 2016 ponúkala IKEA v pilotnom testovaní na štyroch trhoch výber z rôznych výrobkov zo sortimentu inteligentného osvetlenia, napr. žiarovky LED, svetelné panely a dvierka. 31. marca/ 1. apríla budú všetky výrobky zo sortimentu inteligentného osvetlenia dostupné vo všetkých obchodných domoch v Európe a Severnej Amerike vrátane Slovenska. Pribudne aj niekoľko nových výrobkov, ako sú napríklad bezdrôtové stmievače, senzor pohybu, brána pre pripojenie a aplikácia.

Pozrite si

Smart žiarovky Hue Candles pomôžu okrem iného i zaspávať

Zdroj | IKEA
Zdroj | IKEA

Zo sprievodného textu na IKEA.cz sa dozvedáme, že „s inteligentným osvetlením môžete meniť atmosféru v byte stlačením jediného tlačidla. Jedno diaľkové ovládanie dokáže ovládať až 10 rôznych LED svetiel.

Môžete ich stmievať, vypínať či zapínať a meniť teplotu svetla. V sortimente inteligentného osvetlenia sú bezdrôtové LED žiarovky, panely a dvierka, ktoré môžete skombinovať s vybavením, ktoré už doma máte.

Hlavná štartovacia sada TRÅDFRI Nyhet obsahuje „gateway“, zariadenie pripojitelné k internetu prostredníctvom LAN, ktoré následne vytvára vlastnú bezdrôtovú sieť systému, dve LED žiarovky E27 so svietivosťou 980 lúmenov a teplotou svetla 2 700K a diaľkový ovládač. Cena tejto sady je 749 SEK (cca 78 UER – čeký web ju zatiaľ neponúka).

Zdroj | IKEA

Samotná žiarovka E27, dostupná v doch variantoch vyhotovenia so svietivosťou 980 alebo 950 lúmenov je ponúkaná za 199 SEK, resp. 599 CZK (cca 22 EUR). K dispozícii budú aj 400-lúmenové žiarovky E14 a GU10 za 149 SEK / 399 CZK (cca 15 EUR).

Pozrite si

Telekom SmartHome zmodernizuje každú domácnosť

Zdroj | IKEA

Zaujímavosťou ponuky sú tzv. FLOALT panely, z ktorých si „vyrobíte“ nástenné alebo stropné svetlo. Ich cena je od 799 SEK (cca 84 EUR) do 1 295 SEK (cca 136 EUR). No a čerešničkou tejto ponuky sú osvetľovacie dvierka, ale najmä policové diely (skrinky) v cenách od 1 294 SEK do 2 578 SEK (cca 136 – 270 EUR).

Zdroj | IKEA

Nechceme vás zahltiť kompletným IKEA katalógom, ale nedá nám, aby sme opomenuli ešte jeden prvok systému inteligentného osvetlenia TRÅDFRI od IKEA. Je ním plochý, valcovitý stmievač v tvare hokejového puku s priemerom 45 mm a výškou 12 mm.

Zdroj | IKEA

Jeho funkčnosť si môžete pozrieť v nasledujúcom, pre niekoho zábavnom, pre iného trápnom videu. 🙂

Ovládanie celého systému je okrem diaľkového ovládača možné vykonávať aj pomocou aplikácie v smartfóne či tablete. Je možné meniť intenzitu osvetlenia i teplotu v troch stupňoch, 2 200 K, 2 700 K a 4 000 K. Verme, že systém inteligentného osvetlenia TRÅDFRI si čoskoro budeme môcť kúpiť aj u nás.