IKEA a Sonos majú nový produkt – rám obrazu s reproduktorom!

ZDROJ | IKEA

Švédska IKEA a americký Sonos už pred rokmi ukázali ako je možné skĺbiť švédsky dizajn a nábytok s audio produktami pre multiroom systémy. Vznikol tak produktový rad IKEA SYMFONISK, ktorý aktuálne tvoria dva produkty – lampa a polička. Dnes ho doplní tretí – rám obrazu.

ZDROJ | IKEA

Reproduktor v lampe či poličke bol síce pred rokmi prekvapením, no ešte väčším je dnes oznámený hrajúci rám obrazu SYMFONISK.

Pozrite siVyskúšali sme reproduktory IKEA SYMFONISK so systémom Sonos

Aj v tomto prípade je súčasťou rodiny SYMFONISK bezdrôtový reproduktor, ktorý je možné spárovať do rovnakého systému, ako predošlé modely, cez systém Sonos. Vďaka tomu si môžete spojiť SYMFONISK s inými Sonos produktami a ovládať ich cez jednu appku príp. hlasom pomocou hlasových asistentov.

ZDROJ | IKEA

SYMFONISK rám obrazu je ale podstatne viac prispôsobiteľný, ako predošlé modely. V prípade lampy či poličky je možné si iba vybrať medzi bielym a čiernym modelom, príp. ich doplniť/zmeniť modrou látkou pre zmenu farby.

 Rám obrazu, ktorý je súčasne reproduktorom, môže visieť na stene samostatne, ako solitér, alebo v kombinácii s inými obrazmi. Môže stáť na polici alebo ležať na podlahe, prípadne byť len tak opretý o stenu. Predný panel sa dá obmieňať a štýlovo doladiť s charakterom domácnosti,“ hovorí Stjepan Begic, produktový vývojár v IKEA of Sweden. 

Technickú špecifikáciu IKEA ani Sonos zatiaľ nezverejnili. V prípade jej získania ju doplníme do článku.

ZDROJ | IKEA

Akustický dizajn od Sonos znamená, že reproduktor zabudovaný do rámu obrazu znie na takýto kompaktný tvar viac než skvelo, a vďaka aplikácii Sonos je jeho úvodné nastavenie aj používanie naozaj jednoduché. Táto dlhodobá spolupráca je prísľubom ďalších nových vzrušujúcich nápadov, ktoré do domácností na celej planéte budú vnášať tie najintenzívnejšie zážitky z posluchu – v budúcnosti nás teda ešte istotne čakajú neobyčajnejšie výrobky, na ktoré sa už teraz tešíme,“ povedala hlavná produktová manažérka Sonos, Sara Morrisová.

ZDROJ | IKEA

Jedinou nevýhodou je azda iba to, že novinka nemá Bluetooth modul, k zdroju hudby ju je možné pripojiť iba cez Wi-Fi. Na druhej strane je vďaka Wi-Fi možné počúvať aj bez nutnosti mať v blízkosti smartfón.

Novinka bude dostupná v obchodnom dome IKEA Bratislava o mesiac, od 15. júla 2021. Základný model reproduktoru (čierrny alebo biely) SYMFONISK bude stáť 179 €. Každý ďalší kryt v štýle umeleckého diela bude stáť 17 €.

ZDROJ | IKEA

V predaji bude okolo 17 rôznych panelov do rámu od najrôznejších dizjanérov a umelcov.

ZdrojIKEA

Komentáre k článku