Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Symfonisk - konečne vieme aké budú spoločné reproduktory od Sonos a IKEA

Symfonisk - konečne vieme aké budú spoločné reproduktory od Sonos a IKEA
Zdroj | Ikea / Sonos
Richard Pliešovský
Symfonisk - konečne vieme aké budú spoločné reproduktory od Sonos a IKEA
Zdroj | Ikea / Sonos
Zdroj | Ikea / Sonos

Nedávno sme vás informovali o spolupráci gigantu IKEA s nemenej známou firmou Sonos. Spoločnosti teraz konečne zverejnili podrobnejšie informácie o pripravovaných novinkách.

IKEA onedlho začne predávať dva modely reproduktorov, ktoré budú obsahovať technológiu od Sonos. Línia Symfonisk Smart Speaker sa bude skladať z regálových reproduktorov a stolových lámp, ktorých telo bude tvoriť reproduktor.

Zariadenia budú podporovať funkciu Sonosu TruePlay, ktorá sa postará o vyladenie zvukového výstupu na základe umiestnenia reproduktora v miestnosti.

Pozrite si

Sonos Beam – soundbar s Apple AirPlay 2 a Amazon Alexa

Symfonisk Smart Speaker bude možné zostaviť v stereofónnom páre, budú sa tiež vedieť spárovať s reproduktormi od Sonosu – Playbase, Playbar alebo Sonos Beam.

Zdroj | IKEA / Sonos

Majiteľov ekosystému Apple istotne poteší informácia, že budú podporovať AirPlay 2. Používatelia si tak môžu nastaviť multi-room režim a využívať inteligentné funkcie HomeKit.

https://youtu.be/HmF_PNST1GI

Oba modely sa budú dať ovládať pomocou aplikácie Sonos. IKEA pripravuje integráciu svojich reproduktorov do automatizovaných scén smart domácnosti cez vlastnú aplikáciu – tá umožní jej zákazníkom vytvárať vlastné scény, kde sa môžu využívať inteligentné lampy či žalúzie IKEA.

Regálové reproduktory Bookshelf budú mať dva digitálne zosilňovače triedy D, jeden výškový menič, jeden stredový reproduktor. Pôjde vôbec o najmenší reproduktor, ktorý bude Sonos vyrábať.

Zdroj | Ikea / Sonos

Reproduktor s lampou bude obsahovať v uzavretom kryte dva digitálne zosilňovače triedy D, jeden výškový menič, jeden stredový reproduktor. Podľa Sonos bude tento model poskytovať podobný zvuk ako model Sonos One.

Zdroj | Ikea / Sonos

Obchodný riaditeľ IKEA Home Smart Björn Block uviedol: „Naším cieľom je, aby naša kolektívna práca ušetrila miesto, aby sa zbavila káblov a aby hudba a zvuk prinášali do domácnosti nádherný pôžitok.“

Regálové reproduktory Symfonisk  sa budú predávať za 99 dolárov, stolová lampa Symfonisk bude stáť 179 dolárov. Oba modely sa začnú predávať v auguste 2019.

Ďalšie informácie o línii Symfonisk Smart Speaker sa dozvieme zrejme čoskoro, pretože veľtrh nábytku v Miláne začína dnes.

Zdroj