Reklama

IFA 2015 | Samsung má prvý Ultra HD Blu-ray prehrávač!

Števo Porubský

Aby Samsung poskytoval spotrebiteľom ešte viac možností, ako sledovať obľúbený Ultra HD obsah, na výstave IFA 2015 predstavil nový Ultra HD Blu-ray prehrávač s označením UBD-K8500, ktorý podporuje prehrávanie Blu-ray UHD diskov. Ide tak o prvý Blu-ray UHD prehrávač, ktorý sa objaví na trhu. O UHD Blu-ray prehrávačoch sme už čo-to počuli od Panasonicu či Sony, ale zatiaľ sa ani jeden nedostal do predaja.

Pozrite si

Samsung HW-K950 a UBD-K8500 – ideálne domáce kino

Samsung UBD-K8500

Výrobca tvrdí, že tento prehrávač dokáže poskytovať 64-krát viac farieb v porovnaní so štandardnými Blu-ray prehrávačmi. Tiež je schopný vďaka upscallovať akýkoľvek HD a Full HD obsah do Ultra HD rozlíšenia. Novinkou je tiež služba 4K streamingu. UBD-K8500 podporuje aj HDR obraz (nie taký, ako poznáte z fotoaparátov), 60 fps prehrávanie Ultra HD obsahu či množstvo ďalších vychytávok. Aby prehrávač neostal bez obsahu, Samsung sa nechal počuť, že sa dohodol so štúdiom 20th Century Fox, ktoré by malo začať distribúciu Ultra HD HDR filmov zo svojej dielne. Máme sa teda na čo tešiť.

Pozrite si

Sony BDP-S6500 vie z klasického Blu-ray vytvoriť Ultra HD obraz

Samsung UBD-K8500

Samsung sa okrem iného na výstave IFA 2015 verejne zaviazal k rozšíreniu Ultra HD ekosystému prostredníctvom partnerstva so spoločnosťami ako Amazon, Netflix, Wuaki, Chili, Strefa VoD, Videoland a Videoload, rovnako ako s partnermi z oblasti regionálneho vysielania po celej Európe. Medzi ne patrí Canal Plus, British Telecom (BT) alebo HD+ a sú zásadné pre vytváranie UHD obsahu a poskytovanie ho spotrebiteľskej základni. U nás však zatiaľ o týchto službách môžeme len snívať. Chce to však čas.

Pozrite si

Panasonic má prototyp Ultra HD Blu-ray prehrávača

Samsung taktiež nadviazal spoluprácu s GameFly a začal GameFly Streaming – predplatenú službu, ktorá prináša najobľúbenejšie hry na svete do obývacích izieb odberateľov bez toho, aby potrebovali konzoly, káble alebo disky. GameFly funguje na princípe streamovania populárnych titulov na internete, ako sú napríklad hry Batman: Arkham Origins, Lego Batman 3, GRID 2 či HITMAN Absolution. Všetko bude k dispozícii priamo na Samsung Smart TV.

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: Samsung

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.