Reklama

Sony BDP-S6500 vie z klasického Blu-ray vytvoriť Ultra HD obraz

Števo Porubský

Sony BDP-S6500

Sony predstavilo a rovno uviedlo aj na trh nový Blu-ray prehrávač s funkciou upscalingu na Ultra HD rozlíšenie. Ak prehrávač pripojíte ku kompatibilnej televízii s podporou Ultra HD rozlíšenia (3 840 x 2 160 px), ten vám vraj zaručí ešte jasnejší a realistickejší obraz vďaka 4K Ultra HD upscalingu.

Výkonný dvojjadrový procesor konvertuje štandardný Full HD alebo HD video signál na kvalitu, ktorá sa blíži rozlíšeniu Ultra HD (3 840 x 2 160 px). Prehrávač pritom môžete prepojiť s akoukoľvek (aj 3D) televíziou, pričom automaticky vylepší aj vaše staré 2D disky na simulovanú 3D kvalitu.

POZRITE SI: Ultra HD – Ešte detailnejšia budúcnosť

Sony BDP-S6500

Nový prehrávač má aj množstvo technológií na vylepšenie obrazu. Technológia IP Content Noise Reduction Pro využíva inteligentný algoritmus, ktorý redukuje obrazový šum, zatiaľ čo funkcia HD Reality Enhancer má optimalizovať zrnitosť a farby obrazu. Technológia Pure Picture Control zas zlepšuje kontrast a Super Bit Mapping ponúka gradáciu farieb, ktorá má vyniknúť najmä pri scénach, ako je napríklad západ slnka.

Sony BDP-S6500 má zabudovaný aj Wi-Fi modul s technológiou MIMO (Multiple Input Multiple Output) pre lepší a rýchlejší príjem signálu. Komunikácia tak nemusí prebiehať cez TV, ale cez Blu-ray prehrávač. Ten má podporu mnohých VoD služieb vrátane u nás stále neprístupnej služby Netflix. Samozrejmosťou je zrkadlenie obrazu z mobilných zariadení či internetový prehrávač.

Sony BDP-S6500

Novinka na tom nie je zle ani po zvukovej stránke, hoci samostatný A/V receiver by bol vhodnejší. Digital Music Enhancer kombinuje tri audio technológie od Sony pre ešte dôveryhodnejší zvuk dialógov, hudby a filmu. Technológie DSEE (Digital Sound Enhancement Engine), Dynamic Range Recovery a Advanced Auto Volume obnovujú audio detaily stratené behom kompresie, vylepšujú dynamický rozsah a minimalizujú rozdiely v hlasitosti medzi rôznymi nahrávkami. Novinku by ste mali už nájsť na našom trhu s cenou okolo 149,00 €.

Sony BDP-S6500

Zdroj a foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.