Hyundai IONIQ 7 sa postará aj o vaše topánky!

ZDROJ | Hyundai

Autosalón v Los Angeles začína oficiálne od zajtra a bude pokračovať až do 28. novembra 2021. Hyundai už stihol novinárom ukázať futuristický koncept pripravovaného SUV. Seven Concept by sa mal stať členom obľúbenej série IONIQ.

Už na prvý pohľad sa vám budú zdať svetlomety povedomé. Nečudo, svetlá Parametric Pixel, ktoré sú v koncepte Seven Concept jedným z hlavných dizajnových prvkov vpredu i vzadu, nájdete aj v modeli IONIQ 5.

ZDROJ | Hyundai

Seven Concept zrejme najviac vyniká v zadnej časti. Dominuje tam veľké okno, spodnú časť lemujú svetlá a dopĺňa úzky spodný nárazník s nápisom Seven na pravej časti.

Karoséria je uložená na platforme E-GMP, ktorá sa má postarať o dojazd do 480 km, Hyundai to bližšie nekonkretizoval. Vieme však, že na 350 kW nabíjačke si vozidlo nabijete z 10 % na 80 % už za 20 minút.

ZDROJ | Hyundai

Ak vás zaujal exteriér elektromobilu, tak z interiéru budete úplne nadšení. Pripomína totiž viac obývaciu izbu, než klasický automobil. Dizajnéri tam zmestili otočné ležadlá a zaoblenú sedačku. Dovnútra sa nastupuje cez veľkorysý priestor bez stredových stĺpikov. Rovná podlaha je samozrejmosťou.

ZDROJ | Hyundai

Koncept má stredovú konzolu Universal Island a multifunkčný infotainment Smart Hub. Voliteľne si budete môcť priplatiť za panoramatickú obrazovku, ktorá okrem bežného obsahu dokáže zobraziť relaxačné videá.

Hyundai predpokladá, že o pár rokov bude autonómna jazda realitou a tomu prispôsobil interiér. Riadiace zariadenie sa dá zasunúť tak, aby nezavadzalo. Naopak, pribudli domáce spotrebiče, ktoré spríjemnia aj dlhšiu jazdu. Okrem mini chladničky tu nájdete dokonca priehradky, ktoré sa postarajú o vašu obuv, konkrétne ju zbavia zápachu.

Pozrite siHyundai IONIQ 5 – takmer dokonalý príklad moderného elektromobilu

Výrobca dokonca myslel aj na to, ak vyzuté nohy spolujazdcov nebudú práve „fresh“. Podľa jeho slov sa Seven Concept vyznačuje pokrokovými hygienickými funkciami, aké inde nenájdete.

ZDROJ | Hyundai

Seven Concept má Hygiene Airflow System. Ide o systém riadenia prúdenia vzduchu, ktorý ho nasáva cez prívody namontované na strešných koľajniciach a následne ho čistí vonkajším prieduchom pri zadných kolesách. Je vraj schopný izolovať prúdenie vzduchu medzi pasažiermi vpredu a vzadu a dokáže znížiť krížovú kontamináciu vzduchu medzi osobami v rôznych častiach automobilu. Pracuje podobne ako distribúcia vzduchu v osobných lietadlách.

Tento systém sa môže aktivovať nezávisle od toho, či sa vozidlo pohybuje, alebo stojí. Takto sa zníži vzájomná kontaminácia medzi pasažiermi a izoluje prúdenie vzduchu medzi cestujúcimi vpredu a vzadu.

Pozrite siNajštýlovejší Hyundai? Prophecy je kombinácia 911-tky a Modelu 3

Rozsiahle používanie medi a hygienicky ošetrenej tkaniny s overenými antibakteriálnymi účinkami zaisťuje, že všetky povrchy v interiéri Seven Concept zostanú čisté, resp. hygienicky nezávadné. Na zadnej sedačke sú umiestnené dezinfekčné odkladacie priehradky a konzola Smart Hub na osobné veci.

ZDROJ | Hyundai

Ďalším hygienickým prvkom je UVC sterilizácia. Aktivuje sa okamžite po vystúpení z vozidla. Dezinfekčné lampy sa postarajú o vyčistenie interiéru od baktérií a vírusov.

Sériová výroba novinky sa očakáva až v roku 2024, predávať by sa mala pod označením IONIQ 7. O ďalších novinkách vás budeme informovať.

ZdrojLA Auto Show

Komentáre k článku