Reklama

Hyundai KONA šokuje technológiami. Čo vás čaká za volantom?

Zdroj | Hyundai
TECHBOX
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Hyundai KONA je moderné dynamické kompaktné SUV, ktoré prekvapí svojou veľkosťou a priestrannosťou, ale aj širokým výberom motorizácií. Dá sa povedať, že si vyberie každý.

Nechýba pritom ani plne elektrická verzia modelu Hyundai KONA Electric. Postupne vám novinku predstavujeme, pričom teraz prišiel čas sadnúť si do vnútra. Pripravení?

Hyundai KONA je vďaka svojmu nezameniteľnému dizajnu doslova unikátom na našich cestách. Rozhodne vám odporúčame prečítať si prvý diel nášho seriálu: Úplne nová KONA prekvapí veľkosťou! Toto by ste od nej nečakali, kde sa venujeme najmä vzhľadu a rozmerom novinky. V druhej časti sme vám odhalili motorizácie modelu vrátane elektrickej verzie: Hyundai KONA má pohon pre každého. Ktorý si vyberiete? Poďte sa však s nami pozrieť aj do vnútra, pretože tu zažijete doslova technologické orgie.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Hyundai

Interiér Hyundai KONA je úplne nový, priestrannejší a dominujú mu dva 12,3-palcové displeje ukryté v jednoliatej horizontálnej zakrivenej panoramatickej ploche tak, aby ste ako vodič mali dokonalý prehľad o všetkých funkciách modelu. Displej pred vodičom si môžete prispôsobiť, automaticky sa dokáže zmeniť pri vybranom jazdnom režime. Pred sebou tak máte vždy tie informácie, ktoré radi počas jazdy sledujete. Samozrejmosťou je i prehľadné zobrazenie pokročilých asistenčných systémov Hyundai Smart Sense, o tých si však povieme v ďalšej časti nášho seriálu.

Prejdime k dotykovej obrazovke infotainmentu Hyundai s označením CCNC (Connected Car Navigation Cockpit), kde oceníte prepracovanú grafiku a mimoriadne jemné rozlíšenie. Doslova radosť pozerať a nastavovať si vaše SUV podľa vašej chuti. Skvelé je, že softvér budete mať neustále aktuálny vďaka bezdrôtovým aktualizáciám OTA (Over The Air). Ak Hyundai v budúcnosti pripraví pre KONU novinky, jednoducho kliknete a vaša KONA bude vždy aktualizovaná.

Nové menu infotainmentu ponúka hlavnú obrazovku, ktorú si viete prispôsobiť. Prístup k jednotlivým informáciám a funkciám tak môžete mať podľa seba, rovnako ako vo vašom smartfóne. Výhodou sú aj online Hyundai Live služby, súčasťou ktorých je online počasie, športové informácie a nechýbajú čerpacie stanice, parkovacie miesta či reštaurácie. To, čo oceníte je samozrejme aj podpora Apple CarPlay či Android Auto, vďaka čomu viete zrkadliť váš smartfón práve na veľkom 12,3-palcovom dotykovom displeji. Aby toho nebolo málo, zatiaľ sa váš smartfón môže bezdrôtovo nabíjať.

Interiér si vás bude hýčkať aj modernými USB-C portami či ambientným podsvietením s možnosťou konfigurácie až 64 farieb. Dokonca si môžete naplno užiť multimédiá z vašej vlastnej microSD pamäťovej karty. Áno, aj slot na pamäťové karty práve v Hyundai KONA nájdete. Aby toho nebolo málo, môžete si užívať aj relaxačné sedadlá.

Technologicky Hyundai KONA patrí na súčasnú špičku. Samozrejmosťou je tak aj mobilná aplikácia Bluelink pre váš smartfón, vďaka ktorej máte vaše SUV pod kontrolou aj na diaľku. Model KONA môžete napríklad uzamknúť či odomknúť, vidíte stav dojazdu a dokonca si môžete naplánovať trasu ešte pred samotnou jazdou. Ak vlastníte plne elektrický model Hyundai KONA Electric, nechýbajú informácie o stave batérie, viete spravovať nabíjanie či sledovať jeho stav a rozhodne poteší aj možnosť diaľkovo zapnúť klimatizáciu. Viete si tak pred jazdou v lete auto vychladiť alebo v zime vykúriť skôr, ako nastúpite.

Pri jazde oceníte ticho v interiéri, kde si môžete vychutnať kvalitu audiosystému prémiovej značky BOSE. Celkovo až 8 reproduktorov BOSE Premium Sound System a subwoofer vyladili inžinieri BOSE tak, aby poskytovali bohatý a pohlcujúci zážitok z počúvania. Toto jednoducho musíte zažiť.

Čerešničkou na torte je možnosť využívať na jazdu s Hyundai KONA len váš smartfón. Totiž novinkou je digitálny kľúč. Ak chcete niekam vyraziť, jednoducho priložíte váš spárovaný smartfón ku kľučke dverí vodiča a spolujazdca a nasadnúť. Stačí mať kompatibilný smartfón Apple a Google Pixel.

Zdroj | Hyundai

Už nám veríte, že novinka Hyundai KONA šokuje technológiami? Rozhodne nás sledujte ďalej, nabudúce sa pozrieme na najmodernejšie bezpečnostné a asistenčné systémy, ktoré si tu môžete dopriať. Ak však nechcete čakať, pozrite si ponuku Hyundai KONA a či Hyundai KONA Electric hneď teraz. Potešíme vás správou, že toto mimoriadne atraktívne moderné SUV si môžete kúpiť od 22 590 eur, po uplatnení akciového bonusu. Presnejšie si cenu vyrátate v online konfigurátore. A určite odporúčame vyskúšať si ju u predajcov Hyundai na bezplatnej testovacej jazde.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Hyundai
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.