Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hyundai IONIQ 5 nadchol! Jeho TECH vychytávky sme vám ukázali naživo

Hyundai IONIQ 5 nadchol! Jeho TECH vychytávky sme vám ukázali naživo
TECHBOX
Hyundai IONIQ 5 nadchol! Jeho TECH vychytávky sme vám ukázali naživo

Víkend 18. – 19. septembra 2021 sme strávili s vami a s absolútnou novinkou medzi elektromobilmi – Hyundai IONIQ 5. Jeho futuristický dizajn a najmodernejšie technológie ste si mohli spolu s nami obzrieť a vyskúšať naživo počas výstavy AVDK 2021 medzi prvými na Slovensku.

Elektromobil Hyundai IONIQ 5 je skutočným unikátom, či už ide o jeho dizajn, ktorý vás zaujal hneď na prvý pohľad alebo technológie a špecifikácie, ktoré boli doslova spúšťačom pútavých diskusií s vami, našimi fanúšikmi a čitateľmi, ale aj návštevníkmi výstavy AVDK 2021, ktorí ste si ho prišli obzrieť.

Pred vstupom do hotela NH Bratislava Gate One ste nás mohli stretnúť po boku elektromobilu IONIQ 5 v špičkovej výbave Premium s pútavým matným lakom Gravity Gold, ktorý bol doslova magnetom pre okoloidúcich. Viacerí z vás ste si dokonca vyskúšali aj jeho brutálny výkon 305 koní a pohon všetkých štyroch kolies. Ten odpich a dynamiku jazdy skrátka treba zažiť na vlastnej koži.

Tí, ktorí mali špecifikácie novinky Hyundai IONIQ 5 v malíčku, odchádzali z nášho stánku aj s menším darčekom od nášho partnera Hyundai, správne totiž odpovedali na otázky v našom rýchlom kvíze. Ostatní si aspoň vychutnali čerstvú kávu, ktorú sme vám vďaka vonkajšej 230V elektrickej zásuvke novinky IONIQ 5 mohli pripraviť priamo na mieste, popri debate s vami.

Pozrite si

Jazdili sme s IONIQ 5, tento unikátny elektromobil neprehliadnete

Takto si predstavujeme budúcnosť, takto má vyzerať možnosť využitia veľkej batérie v elektromobiloch. Hyundai ukázal cestu, ostatní ho budú veríme nasledovať.

Pokročilé asistenčné systémy, batéria s kapacitou 72,6 kWh či rýchle nabíjanie, vďaka ktorému sa IONIQ 5 dokáže nabiť z 10 na 80 % len za 18 minút, boli doslova úrodnou pôdou pre pútavé rozhovory, v rámci ktorých sme sa s vami od konkrétnych technológií dostali až k úvahám o budúcnosti osobnej dopravy.

Rovnako IONIQ 5 dokázal počas 16 hodín, ktoré sme s vami strávili, očariť aj svojim priestranným interiérom, v ktorom ste sa podľa viacerých z vás cítili ako v modernej obývačke. Posuvnú stredovú konzolu, vďaka ktorej si môžete interiér prispôsobiť podľa vašich predstáv, tu totiž sprevádzajú relaxačné predné sedadlá s opierkou na nohy a rovná podlaha, vďaka čomu rýchlo zabudnete, že sedíte v aute.

Rázvor o veľkosti 3 000 mm skrátka robí svoje a v navonok mestskom hatchbacku máte napokon viac miesta, ako v bežnom SUV alebo kombi. Priestoru má napokon IONIQ 5 na rozdávanie aj v prednej časti, kde vás po otvorení kapoty čaká predný batožinový priestor s objemom 24 litrov, ktorý sa perfektne hodí na odloženie nabíjačky, alebo aj menšieho nákupu. V prípade, že nejde o pohon 4×4 je objem predného batožinového priestoru slušných 57 litrov.

O vychytávkach nového Hyundai IONIQ 5 by sme mohli písať slohy. Pozrite si však tie najdôležitejšie aj v našom videu z prvej jazdy s novinkou.

Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa počas víkendu 18. – 19. septembra 2021 pristavili pri našom stánku a špeciálne ďakujeme aj tým, ktorí sa zapojili do našej Instagramovej súťaže. Všetky príbehy, v ktorých ste označili profily @techbox.sk a profil @hyundaislovensko, sme zaradili do žrebovania o špičkový solárny batoh Hyundai IONIQ a bezdrôtové slúchadlá Creative Outlier Air Sports. A milo ste nás prekvapili, mnohé boli špeciálne premakané. ĎAKUJEME! Ste skvelí! Víťazom sa však mohol stať len jeden, vyžrebovali sme profil @jakubsikuta._, ktorému srdečne gratulujeme k výhre!