Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 2 min.
  • 27.11.2021

Hyundai IONIQ 5 - Elektromobil, ktorý vám "usmaží" aj hranolky?!

Hyundai IONIQ 5 - Elektromobil, ktorý vám "usmaží" aj hranolky?!
Roman Calík
Hyundai IONIQ 5 - Elektromobil, ktorý vám "usmaží" aj hranolky?!

Hyundai IONIQ 5 je elektromobil, ktorý zaujme na prvý, ale aj druhý pohľad. Aj preto sme si ho do redakcie opäť požičali, aby sme zistili, aký naozaj je.

Nový elektromobil, ktorý mení pohľad na elektromobilitu vás ohúri dizajnom, ľudia si idú krky vykrútiť, keď okolo nich prechádzate. Vyzerá, akoby priešiel z budúcnosti, a to či sa naň pozriete spredu, zozadu alebo zboku. Navyše „klame“ telom, vyzerá ako hathback, pritom je to vlastne skôr mestský crossover resp. kompaktné SUV. Za odvážny dizajn, ktorý sa stretáva s pozitívnym ohlasom jednoznačne modelu patrí obrovský palec hore.

Pozrite si

Hyundai IONIQ 5 – takmer dokonalý príklad moderného elektromobilu

Vo vnútri je to zase obývačka s priestorom, ktorý mu môžu závidieť aj prémiový konkurenti. Rázvor 3 metre jednoducho robí svoje. Posuvný je stredový tunel, predné sedadlá viete polohovať dokonca aj do polohy na ležato s vysunutím opierky na nohy. Dokonca aj kufor je dostatočne veľký a miesto sa nájde i vpredu.

Pozrite si

Hyundai IONIQ 5 nadchol! Jeho TECH vychytávky sme vám ukázali naživo

Má vlastne nový IONIQ 5 aj nejaké nedostatky? V praxi sme zistili, že napríklad infotainment má od auta budúcnosti celkom ďaleko. A koľko vlastne prejdeme naozaj?

Pozrite si

Jazdili sme s IONIQ 5, tento unikátny elektromobil neprehliadnete

Pozrite si naše video, kde vám ukážeme aj to, načo je dobrá technológia V2L, vďaka ktorej máte k dispozícii aj unikátnu 230V zásuvku na čokoľvek. Kľudne aj na fritézu, vďaka ktorej si…ale veď sledujte 🙂