Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hybridné hyperauto Peugeot 9X8 môžete mať doma za 200 eur! Ako?

Hybridné hyperauto Peugeot 9X8 môžete mať doma za 200 eur! Ako?
Zdroj | LEGO
Roman Calík
Hybridné hyperauto Peugeot 9X8 môžete mať doma za 200 eur! Ako?
Zdroj | LEGO
Zdroj | LEGO

Pretekárska verzia Peugeot 9X8 Hypercar Le Mans sa svetu ukázala len pred necelým rokom. Teraz, ho môžete mať doma aj vy.

Dnes totiž LEGO odhalilo svoju novú stavebnicu zo série Technic PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar s označením 42156. Kedy si ju môžete poskladať?

Peugeot 9X8 Hypercar Le Mans je poháňaný dvojitým turbom preplňovaným 2,6-litrovým motorom V6 s elektromotorom na prednej náprave. Poskytuje kombinovaný výkon 670 koní, čo je maximum povolené v novej triede hypercarov WEC, a ukladá svoju energiu do batérie vybavenej 900 V hardvérom pre ultra-rýchle nabíjanie. Vozidlo má litrovú palivovú nádrž, do nej sa bude „čapovať“ 100% obnoviteľné syntetické palivo TotalEnergies. Hmotnosť 9X8 je pritom len 1 030 kg!

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | LEGO

Aký je však Peugeot 9X8 Hypercar Le Mans z kociek LEGO? Skvelý, z pohľadu fanúšika stavebnice! Je v mierke 1:10 a treba uznať, že ide o jeden z najvernejších modelov Technic svojmu originálu. Tešiť sa môžete na dvere otvárajúce sa tak, ako na skutočnej verzii hyper auta.

Zdroj | LEGO

Oceníte aj detaily, ako je piestový motor V6 s hybridným systémom či realistické odpruženie. Opäť prichádzajú funkčné prvky ako otáčanie prednými kolesami. Fanúšikov stavebnice, rovnako aj nás v redakcii potešila aj novinka v podobe ikonických predných svetiel Peugeot, ktoré „svietia“ v tme. Konečne! Spomínate si, ako nám svietiace svetlá chýbali pri skladní Lamborghini Sián FKP 37?

Zdroj | LEGO

Tešiť sa môžete na skladanie modelu, ktorý bude zažívať svoj debut v triede LMH (Le Mans), ktorý je vytvorený z celkovo 1 775 dielikov. Mimochodom, preteky Le Mans oslavujú 100. výročie. Stavebnica repliky modelu PEUGEOT 9X8 24H Le Mans je tak skvelým dôvodom na oslavu. Model má pritom vyše 13 cm na výšku, 50 cm na dĺžku a 22 cm na šírku.

Zdroj | LEGO

Ak sa vám táto stavebnica páči, tak vedzte, že set 42156 PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar bude dostupný od 1. mája 2023 za cenu 199,99 €. My v redakcii sa už teraz tešíme na skladanie, v našej redakčnej LEGO garáži novinka rozhodne nemôže chýbať.

Zdroj | LEGO

Mimochodom, ak máte radi LEGO, pozrite si aj rozhovor pre Hospodárske Noviny práve na tému tejto nesmrteľnej stavebnice.