Reklama

Husqvarna aktualizovala vlajkový e-bike určený na tie najväčšie dobrodružstvá

Zdroj | Husqvarna
Michal Sobek
Zdroj | Husqvarna
Zdroj | Husqvarna

Spoločnosť Husqvarna aktualizovala svoj terénny model e-biku s názvom Hard Cross HC5. Aj keď je značka známa skôr motokrosom, kosačkami a motorovými pílami, tak má v portfóliu aj veľmi podarené e-biky, vynovený model je toho dôkazom.

Tento e-bike je určený na použitie v horších podmienkach ako je len rovný cestný asfalt na cyklotrase. V súlade s predpokladanou oblasťou použitia sú tu použité zmiešané veľkosti kolies, a to 29″ vpredu a 27,5″ vzadu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Husqvarna Hard Cross 5 označuje top model novej série HC a jeho hmotnosť je 24,6 kg. Batéria je kombinovaná s motorom Shimano EP8 s krútiacim momentom 85 Nm a výkonom 250 W. Ako podvozok sú použité komponenty FOX, ktoré určujú zdvih pružiny 180 mm vpredu a 170 mm vzadu.

V náročnom teréne oceníte odpruženú vidlicu FOX 38 Factory s tlmiacou kazetou GRIP2 a tlmič FOX X2 Factory, ktoré ponúkajú široké možnosti nastavenia pre každý štýl jazdy. Hmotnosť jazdca by nemala prekročiť hodnotu 130 kg.

Celý rad Hard Cross je ponúkaný iba s hliníkovým rámom, ale najväčším rozdielom medzi modelmi je rozdielna veľkosť batérie. HC4 a HC5 používajú na ukladanie energie väčšiu 720 Wh batériu. Výrobca ukazuje vynaliezavosť v tom, že je tu netradičný nabíjací port a ventilácia batérie.

Pozrite si

Poznáte všetky výhody e-biku? Po prečítaní už nebudete chcieť nič iné

Taktiež je tu použitých až deväť prevodových stupňov. Vhod prídu aj štandardné štvorpiestikové brzdy Shimano XT v kombinácii so stabilným 220-milimetrovými brzdovým kotúčom vpredu a 200-milimetrovými vzadu.

Základný model Hard Cross HC5 vyjde na 5 499 eur, pričom cena najvýkonnejšieho variantu sa vyšplhá až na hranicu 8 199 eur. E-biky zo série Hard Cross sú k dispozícii vo veľkostiach S až XL a majú ponúknuť vhodné podmienky pre jazdcov s výškou od 1,55 do 2 m.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.