Huawei Watch D – funkcie i cena ako Apple Watch?

ZDROJ | Huawei

Huawei predstavil popri skladačke P50 aj očakávané inteligentné hodinky. Prinášajú nové funkcie, majú týždňovú výdrž, veľký displej a ešte väčšiu cenu. Čo zaujímavé ponúkajú?

Huawei Watch D majú obdĺžnikový 1,64-palcový AMOLED displej s rozlíšením 456 x 280 pixelov a jemnosťou zobrazenia 326 ppi. Telo je vyrobené z hliníkovej zliatiny, vybrať si môžete z dvoch farebných verzií – čiernej a titánovej.

ZDROJ | Huawei

Okrem bežných funkcií, ako je krokomer, monitor srdcového tepu, sledovanie spánku a snímač SpO2 (hladiny kyslíka v krvi) je hlavným ťahákom Huawei Watch D meranie EKG a krvného tlaku.

Pozrite siVyskúšali sme výborné hodinky Huawei Watch GT3, ktoré lákajú svojou eleganciou

Na meranie EKG sa v hodinkách využíva technológia TruSeen 5.0+. Má osem kruhových fotoelektrických senzorov a dvojicu svetelných zdrojov so zaoblenou sklenenou zafírovou šošovkou. Zostavu dopĺňajú povrchovo upravené (PVD) elektródy EKG na eliminovanie rušenia a dosiahnutie presných výsledkov.

ZDROJ | Huawei

Krvný tlak sa meria vďaka Huawei TruBP. Ten využíva mikro-vzduchové pumpy a airbagy na meranie krvného tlaku na zápästí. Výrobca vraj integroval veľmi presný tlakový senzor, tlakový spätnoväzbový riadiaci obvod s nízkym prietokovým odporom na získanie meraní s odchýlkou ​​± 3 mmHg.

Watch D by tiež mali dokázať identifikovať možné riziká aterosklerózy, arytmie a spánkového apnoe. Huawei umožňuje majiteľom smarthodiniek získať on-line konzultácie od odborníkov, ktorí pomôžu vyhodnotiť namerané zdravotné údaje. Zrejme však nepôjde o bezplatnú službu.

ZDROJ | Huawei

Hodinky majú teplotný senzor a NFC. Odolnosť voči prachu a vode spĺňa certifikát IP68. Kapacita batérie, ani presná výdrž na jedno nabitie nebola spresnená. Výrobca uvádza, že by to pri bežnom používaní malo byť až sedem dní. Remienok hodiniek je vyrobený z fluórovej gumy, v balení nájdete dve veľkosti, prvá má 11,8 cm, druhá 13,3 cm.

Pozrite siHuawei Watch 3 Pro – konečne poriadne smarthodinky!

Kde sú tie časy, keď sme všetci odpadávali nad cenovkami produktov o Apple? Dnes sa im vyrovnajú aj iné značky, Huawei nie je výnimkou. Preto snáď už nikoho neprekvapí, že za Huawei Watch D pýta výrobca 2 988 juanov, čo je v prepočte zhruba 414 eur. Globálna dostupnosť zatiaľ nebola potvrdená.

ZdrojHuawei