Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei Mate 50 Pro - Právoplatný kráľ mobilnej fotografie? | VIDEO

Huawei Mate 50 Pro - Právoplatný kráľ mobilnej fotografie? | VIDEO
TECHBOX
Huawei Mate 50 Pro - Právoplatný kráľ mobilnej fotografie? | VIDEO

Pri modeli Huawei Mate 50 Pro je na prvý pohľad jasné, že výrobca dáva na jeho fotografické vlohy veľký dôraz. Tento dojem podporuje aj veľkolepý výrez na zadnej strane či fakt, že tento smartfón si už niekoľko mesiacov po sebe drží prvé miesto v rebríčku DXOMARK.

V našom najnovšom videu sme sa teda rozhodli zamerať sa práve na tento aspekt nového Huawei Mate 50 Pro. Pozreli sme sa na technickú stránku veci, možnosti, ktoré vám smartfón v rámci fotografie a videa ponúkne, inovatívnu technológiu XMAGE či na niekoľko jeho prvenstiev, ktoré z neho robia jeden z najlepších fotomobilov na trhu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aj napriek tomu, že na zadnej strane sú štyri sklá, snímač sa ukrýva len pod tromi z nich. Napravo hore sa nachádza hlavný 50 Mpx snímač, naľavo od neho nájdeme 13 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát so záberom až 120 stupňov a trojicu uzatvára 64 Mpx telefoto fotoaparát s 3,5x násobným optickým priblížením.

Pri príchode na trh mal Mate 50 Pro v oblasti fotoaparátu niekoľko prvenstiev. Išlo totiž o prvý fotoaparát s 10-stupňovou nastaviteľnou clonou. Upraviť ju je možné v rozmedzí od F 0,95 – F 16 čo robí tento smartfón unikátnym.

Zároveň tiež išlo o prvý smartfón s 200x digitálnym priblížením. Ak teda budete chcieť fotiť objekty vo veľkej diaľke a zároveň potrebujete výsledné fotografie neboli len zhluk náhodných nečitateľných pixelov, novinka vám presne toto umožní.

Každá fotografia, ktorú som s novinkou zachytil bola plná detailov, svetla a tiež krásne vykreslených farieb. Týmto výsledkom napomáha okrem spomínaných snímačov aj technológia XMAGE. Tá vylepšuje všetko od optiky, cez mechanickú štruktúru fotoaparátov až po obrazovú technológiu a post processing.

Všetky tieto elementy v kombinácií s kvalitnými snímačmi s vysokým rozlíšením zabezpečia naozaj krásne fotografie, na ktoré sa budete spolu s vašou rodinou či priateľmi radi pozerať. Huawei navyše toto všetko zabalil do dizajnovo podarenej a intuitívnej aplikácie.

Aké možnosti vám otvára možnosť nastaviteľnej clony? Prečo sa nemusíte báť nekvalitných záberov ani pri fotení blízkych objektov? Aký je rozdiel medzi portrétovým režimov Huaweiu Mate 50 Pro a ostatnými smartfónmi? Aké všetky režimy fotoaparátu vám novinka ponúkne? A to najdôležitejšie, aké sú vlastne výsledné zábery?

Toto všetko a ešte viac sa dozviete v novom videu na kanáli TECHBOX.sk: