Reklama

Huawei FreeBuds 6i - najlepšie slúchadlá do 100 eur? [test]

Michal Sobek

Trh s plne bezdrôtovými slúchadlami rastie každým rokom. Preto niet divu, že výrobcovia neustále predstavujú nové modely. Jedným z nich sú aj dostupné Huawei FreeBuds 6i.

Huawei má v tomto segmente bohaté skúsenosti, pričom technológie z vyšších modelov dáva neskôr do tých dostupnejších, z čoho ťaží najmä koncový zákazník. Ako obstáli tieto slúchadlá v našom teste?

94 %
Huawei FreeBuds 6i sú výborne spracované bezdrôtové slúchadlá, ktoré majú skutočne minimum nedostatkov. Bodujú najmä kompaktným nabíjacím puzdrom aj dobrým držaním v uchu. Nezabudlo sa ani na slušný zvuk a podarenú mobilnú aplikáciu AI Life.

Výhody

  • kompaktné rozmery puzdra
  • uspokojujúci zvykový prednes
  • prehľadná aplikácia AI Life
  • slušná výdrž na jedno nabitie

Nevýhody

  • aplikácia AI Life sa nenachádza v Obchode Google Play
  • absencia bezdrôtového nabíjania
Obsah pokračuje pod reklamou

K nám dorazil testovací kúsok v pomerne malej škatuli, kde okrem slúchadiel v bielej farbe sa nachádza len nabíjací USB-C kábel a ďalšie dve veľkosti gumených nadstavcov.

Biela farba nabíjacieho puzdra aj slúchadiel je lesklá, napriek tomu nevidno odtlačky prstov. Avšak vidno na nich nečistoty, napríklad keď ich nosíte vo vrecku. Konkrétne rozmery puzdra sú 48,2 x 61,8 x 27 mm s hmotnosťou 34 gramov.

Práve kompaktnosť a ľahkosť puzdra rozhodne hodnotím pozitívne, vo vrecku zaberú minimum miesta a vďaka oblému tvaru vo vrecku ani netlačia. Na puzdre sa okrem LED diódy nachádza už len USB-C konektor a fyzické tlačidlo určené na párovanie.

Po otvorení puzdra sa vám naskytne pohľad na dvojicu slúchadiel s nožičkami, ktoré v puzdre držia pomocou skutočne silných magnetov. Rozmery sú 31,4 x 21,3 x 23,7 mm. Hmotnosť je len 5,4 gramu. Nechýba ani certifikácia IP54 proti striekajúcej vode. Vďaka tvarovaniu držia v uchu skutočne dobre, treba si však zvoliť aj správnu veľkosť gumených nadstavcov.

Párovanie prebieha štandardne, treba na niekoľko sekúnd podržať fyzické tlačidlo, kým sa nerozbliká LED dióda. Potom už len v nastaveniach zariadenia akciu párovania povolíte. Na párovanie sa využíva moderný štandard Bluetooth 5.3. Výhodou je pripojenie k dvom zariadeniam naraz. Pokiaľ však chcete viac, budete potrebovať aplikáciu AI Life.

V Obchode Google Play by ste ju hľadali márne, čo môže byť pre mnohých ľudí mínus a o aplikácii sa ani nemusia dozvedieť. Musíte si ju stiahnuť priamo zo stránok Huawei, preto nezabudnite v smartfóne povoliť inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov a odporúčam využiť priamo stránku Huawei, aby ste predišli stiahnutiu pochybnej verzie.

Samotná aplikácia je jednoduchá a prehľadná. Vidíte percentuálne nabitie puzdra aj slúchadiel, môžete prepínať režimy odhlučnenia alebo si vybrať z niekoľkých zvykových efektov ako zosilnenie basov, zvýraznenie výšok, hlasy, symfónia a Hi-Fi Live. Avšak po odskúšaní som zostal pri predvolenom režime. Nevýhodou je, že tu chýba ekvalizér pre detailnejšie nastavenie zvuku.

Dôležitou položkou sú Gestá, ktoré slúžia v ovládaniu hudby. Dvojitým ťuknutím prehráte/pozastavíte skladbu, trojité ťuknutie dá nasledujúcu/predchádzajúcu skladbu, stlačením a podržaním ovládanie režimy odhlučnenia a potiahnutím po dlhšej časti ovládate hlasitosť. Práve toto posledné gesto ma zaujalo najviac, pretože ovládanie hlasitosti priamo na slúchadlách stále nie je pravidlom ani pri omnoho drahších slúchadlách. Niektoré nastavenia si však môžete upraviť.

Vhod príde aj funkcia Nájsť slúchadlá, kedy sa v nich ozve skutočne vysoký a hlasný tón, určite ich pritom nemajte v uchu. Je tu aj Test vhodnosti nadstavcov, ktorý mi stále hlásil nedostatočnú izoláciu v pravom uchu, a to aj po výmene nadstavcov.

O zvuk sa starajú 11-milimetrové dynamické meniče. Po stránke hudobného prednesu som bol skutočne spokojný, stále treba však brať do úvahy, že cenovka je okolo 100 eur. Na túto cenovú hladinu zvuku nebudete mať čo vytknúť. A ak áno, skúste si prejsť zvukové efekty.

Už aj v tejto cenovke dostanete skutočne schopný režim odhlučnenia okolitých ruchov (ANC). Ten sa nedá porovnať so znateľne drahšími modelmi, ale na svoju kategóriu som bol výrazne spokojný. To isté môžem povedať aj o ambientnom režime, kedy sa aktivujú mikrofóny. Zvuk neznie úplne prirodzene, no na krátku konverzáciu napríklad pri pokladni v obchode to postačuje.

Obsah pokračuje pod reklamou

V nabíjacom puzdre sa nachádza batéria s kapacitou 510 mAh, v každom slúchadle potom akumulátor s kapacitou 55 mAh. Výrobca uvádza výdrž okolo piatich hodín so zapnutou funkciou ANC, pričom tento údaj môžeme potvrdiť, avšak všetko závisí od nastavenej hlasitosti.

Spolu s puzdrom by ste sa mali dostať až na hodnotu okolo 35 hodín, čo je vskutku slušné. Nabíjať budete výlučne cez USB-C konektor, keďže cievka pre bezdrôtové nabíjanie tu chýba, čo je zrejme ústupok vzhľadom k dostupnejšej cene.

Huawei FreeBuds 6i sú za svoju cenu výborne spracované bezdrôtové slúchadlá, ktoré majú skutočne minimum nedostatkov. Pochváliť musím kompaktné puzdro aj dobré držanie v uchu, slušný zvuk aj podarenú aplikáciu AI Life. Najväčším konkurentom bude zrejme model Nothing Ear (a), ktorý boduje najmä nápaditejším dizajnom. Aj ten sme v našej redakcii otestovali.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.