Huawei FreeBuds 3 – čínske AirPody majú novú krabičku a Bluetooth 5.1

ZDROJ | Huawei

Huawei FreeBuds 3 sú najnovším počinom čínskeho výrobcu medzi plne bezdrôtovými slúchadlami. Nový model predstavený na IFA 2019 sa od predošlého výrazne neodlišuje, má ale nový tvar nabíjacieho a ochranného puzdra a bohatšiu výbavu.

ZDROJ | Huawei

Dizajnom sa slúchadlá výrazne podobajú na AirPody od Apple, to im nemožno uprieť. Výrobca ho síce nazýva Dolphin Bionic Design. Plusom FreeBuds 3 má byť hlavne výbava. Vo vnútri sú osadené 14 mm meniče. Ovládajú sa poklepaním na telo.

ZDROJ | Huawei

Novinkou je procesor Kirin A1 vo vnútri slúchadiel s taktom 356 MHz, ktorý podporuje aj najnovší Bluetooth 5.1. Výhodou tak má byť ešte lepší prenos zvuku. V slúchadlách s hmotnosťou len pár gramov je 30 mAh batéria (v každom), ktorá dodá dostatok energie na 4 hodiny prehrávania.

ZDROJ | Huawei

Veľkou novinkou je však podpora aktívneho potláčania okolitého hluku. Toto nemajú ani AirPody od Apple. Sú tak prvými na svete, ktoré niečo také s podobným tvarom podporujú. Navyše slúchadlá majú zabudovaný aj tzv. kostný senzor, ktorý vďaka dotyku sánkovej časti dokáže prenášať vami hovorené slovo pre druhú stranu.

ZDROJ | Huawei

Nabíjacie a ochranné puzdro v tvare puku, alebo dámskeho kabelkového zrkadielka má batériu s kapacitou 410 mAh, ktorá dokáže nabíjať slúchadlá na 20 hodín prehrávania hudby. Puzdro má bezdrôtové nabíjanie, takže ho stačí položiť na bezdrôtovú nabíjačku a nabije sa samé. Využiť je ale možné aj USB-C port pre rýchlejšie nabitie.

ZDROJ | Huawei

V predaji budú v čiernej alebo bielej farbe. Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil, mala by však byť pod 150 €.

 

ZdrojHuawei

Komentáre k článku