Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HP rozširuje svoju ponuku Chromebookov o prémiový aj budgetový model

HP rozširuje svoju ponuku Chromebookov o prémiový aj budgetový model
Zdroj | HP
Stanislav Vinc
HP rozširuje svoju ponuku Chromebookov o prémiový aj budgetový model
Zdroj | HP
Zdroj | HP

HP pridáva do svojej ponuky dvojicu nových Chromebookov, ktoré triafajú hornú aj spodnú cenovú hladinu týchto prenosných počítačov pre nenáročných používateľov. Prémiový HP Chromebook x360 14c svojou výbavou prekvapuje.

Hlavnou výhodou prenosných počítačov s operačným systémom Chrome OS je ich nízka cena, ktorou často prekonávajú bežné notebooky aj o niekoľko stoviek eur. Aj prémiové Chromebooky tak patria do kategórie cenovo dostupných zariadení, ktoré sú najmä v zahraničí využívané najmä v školských laviciach.

HP Chromebook x360 14c

Do prémiového portfólia rodiny HP Chromebook sa radí aj nový model x360 14c, ktorého hlavným ťahákom bude zrejme 14“ Full HD IPS displej. Názov tohto modelu odkazuje na jeho hybridný pánt, ktorý umožňuje otočenie displeja do režimu tabletu. Displej je tak samozrejme dotykový, podporuje písanie a kreslenie pomocou dotykového pera, pričom ho pred škrabancami a poškodením chráni sklo Corning Gorilla.

Zdroj | HP

V šasi s hmotnosťou 1,58 kilogramu ukrýva v základe procesor Intel Core i3-10110U s možnosťou výberu variantu s procesorom Intel Core i5, taktiež 10. generácie. Pomerne nenáročný Chrome OS bude mať k dispozícii 8 GB RAM a používatelia interné eMMC úložisko s kapacitou 128 GB.

Zdroj | HP

Na jedno nabitie by mal vydržať viac ako 13 hodín a vďaka podpore rýchleho nabíjania HP Fast Charge s výkonom 65 W je jeho batériu možné nabiť na 50 % už za 45 minút na nabíjačke. Vo výbave mu nechýba ani snímač odtlačkov prstov, Wi-Fi 6 modem a reproduktory ladené spoločnosťou Bang & Olufsen.

Zdroj | HP

Za pozornosť stojí v jeho výbave aj tzv. „Webcam Privacy Switch“, teda prepínač pre fyzické odpojenie webkamery pre ochranu súkromia. HD webkameru pri videohovoroch doplní dvojica mikrofónov. V ponuke portov nového modelu nájdeme 2x USB-C, 1x USB-A, čítačku microSD kariet a kombinovaný 3,5-mm jack pre pripojenie slúchadiel a mikrofónu.

Pozrite si

Lenovo ThinkPad E15 – cenovo dostupný biznismen stvorený na home-office

HP Chromebook x360 14c bude dostupný v predaji na vybraných trhoch už tento mesiac s cenou od 499 dolárov. Predaj nového modelu na našom trhu zatiaľ nebol potvrdený.

HP Chromebook 11a

Do spomínaných školských lavíc z novej dvojice zamieri pravdepodobne model HP Chromebook 11a. Ten v šasi s hmotnosťou 1,36 kilogramu ponúka 11,6“ HD displej (1 366 x 768) s možnosťou výberu dotykovej verzie.

Zdroj | HP

Notebook poháňa 2-jadrový Intel Celeron N3350, jeden z najmenej výkonných procesorov z portfólia spoločnosti Intel. Na základnú prácu s dokumentami a internetom však stačiť rozhodne bude a je celkom možné, že vďaka svojmu nízkemu odberu energie prekoná aj dekladovanú 13-hodinovú výdrž batérie.

Pozrite si

iPhone 12 sa k nám v septembri asi nedostane

V prostredí Chrome OS bude tento model ponúkať 4 GB RAM, zatiaľ čo používatelia sa budú musieť uspokojiť iba s 32 GB eMMC úložiskom. Notebooku našťastie nechýba slot pre microSD kartu, ktorou je možné kapacitu internej pamäte rozšíriť.

Zdroj | HP

Okrem čítačky kariet ponúka Chromebook 11a po stranách dvojicu USB-C portov, jeden USB-A, plnohodnotný HDMI a opäť aj kombinovaný 3,5-mm jack. Podpora pre Wi-Fi 6 sa v tomto prípade nekoná.

Nový HP Chromebook 11a zamieri do predaja v priebehu tohto mesiaca za cenu 219 dolárov. Ani v tomto prípade však nebola potvrdená jeho dostupnosť na našom trhu a vzhľadom na celkovú slabú dostupnosť Chromebookov na našom trhu by sme to ani neočakávali.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj