Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové HP Omen notebooky budú dostupné i pomerne kompaktné

Nové HP Omen notebooky budú dostupné i pomerne kompaktné
Zdroj | HP
Viktor Šmidák
Nové HP Omen notebooky budú dostupné i pomerne kompaktné
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Ak ešte stále hľadáte herná notebook, ktorý by vám vyhovoval, HP by mohli mať riešenie v podobe dvoch noviniek série Omen. Ponúknu výkon aj príjemnú cenu.

I napriek tomu, že na trhu sa postupne začína nachádzať veľké množstvo dostupnejších herných notebookov prichádza i HP. Spoločnosť pridáva do vlastnej hernej série niekoľko nových zariadení, medzi nimi aj dva notebooky, 15 a 17-palcový model.

Pozrite si

HP ENVY 13 s vynoveným dizajnom a vysokým výkonom

Dnes už však nestačí priniesť výkon, ale aj dobrú cenu či kompaktnosť. Menší brat má preto hrúbku menej ako 2,5 centimetra a váhu 2,5 kilogramu, zatiaľ čo väčší, 17,3-palcový súrodenec 3,3 milimetra a 3,7 kilogramu.

Zdroj | HP

Novinky sa teda budú predávať v dvoch veľkostiach. Displej bude ponúkaný hneď v dvoch verziách, a to s Full HD a 4K Ultra HD rozlíšením. Obnovovacia frekvencia je potom 120 Hz. Nechýba ani podpora G-Sync či VR Ready.

Po hernej stránke novinkám tiež nie je čo vytknúť. Výrobca totiž stavil na siedmu generáciu procesorov Intel Core i5 či i7. Tie budú párované s grafickými kartami Radeon RX 550 alebo GeForce GTX 1060, 17-palcový model môže mať GTX 1070 alebo Radeon RX 580.

Zdroj | HP

Úložisko môže už tradične pozostávať z HDD, SSD či kombinácie oboch. Hodnota operačnej pamäte RAM typu DDR4 sa môže vyšplhať až na 32 GB. Navyše sa HDD, SSD aj RAM dajú ľahko vymeniť, a to vďaka umiestneniu vedľa seba, pod odnímateľný kryt.

Pozrite si

OMEN X Compact Desktop – virtuálna realita na chrbát ide do predaja

Do ostatnej výbavy patrí audio od spoločnosti Bang & Olufsen, podsvietená klávesnica či označené klávesy pre ľahšiu navigáciu.

Zdroj | HP

Na portoch sa tiež nešetrilo. Nájdeme tu USB 3.1, Mini DisplayPort, HDMI, USB-C, slot na SD kartu aj ethernet. V 17-palcovej verzii sa dokonca nachádza aj DVD mechanika.

Nové laptopy z hernej série HP Omen sa začnú predávať už 28. júna. Cena za menší model začína na 1 000 dolároch, v prípade 17-palcovej verzie bude suma o 100 dolárov vyššia.

Zdroj