Horizon Worlds – prvý krok Facebooku k spusteniu metaverza

ZDROJ | Oculus

Meta (Facebook) spúšťa Horizon Worlds VR platformu určenú pre Meta Quest headset. Ide o prvý krok k metaverse svetu, ktorý nás v budúcnosti čaká.

Mark Zuckerberg spolu s ďalšími technologickými lídrami čoraz zanietenejšie hovorí o vybudovaní tzv. metaverse, nového virtuálneho priestoru, ktorému hovorí aj „stelesnený internet“.

Metaverse v modernom ponímaní opisuje spojenie reálneho, rozšíreného a virtuálneho sveta do jednotnej reality, v ktorej môžu ľudia žiť plnohodnotný život, v ktorom funguje samostatná ekonomika a ktorý nespravuje jedna konkrétna spoločnosť.

Na pripojenie sa do Horizon Worlds sveta je nutné mať headset Quest VR a účet na Facebooku. Vo virtuálnom svete sa môžete stretnúť s ďalšími ľuďmi. Vytvoríte si avatara a môžete sa pohybovať vo virtuálnom meste a virtuálne komunikovať s ostatnými používateľmi.

Pozrite siČo je to metaverse? Nástupca internetu, alias prepojenie reality s AR a VR

V súčasnosti je Horizon Worlds dostupný pre každého, kto má aspoň 18 rokov a nachádza sa v USA alebo v Kanade. Používatelia Facebooku si tak môžu vyskúšať, ako vyzerá začiatok metaverse, ktorý spoločnosť chystá.

Metaverse nechystá iba Facebook. Svoju verziu pripravuje aj Microsoft. Ten si nezvolil cestu zábavy a trávenia voľného času. Zameriava sa na biznis. Plánuje vytvoriť virtuálne priestory pre používateľov a firmy. Už na budúci rok prinesie Mesh, platformu určenú na zdieľanie virtuálnych zážitkov v rámci služby Microsoft Teams. Pre zaujímavosť, Meta plánuje na budúci rok investovať do metaverse 10 miliárd dolárov.

ZdrojOculus

Komentáre k článku