Reklama

Horizon Worlds - prvý krok Facebooku k spusteniu metaverza

Zdroj | Oculus
Michal Spiegel
Zdroj | Oculus
Zdroj | Oculus

Meta (Facebook) spúšťa Horizon Worlds VR platformu určenú pre Meta Quest headset. Ide o prvý krok k metaverse svetu, ktorý nás v budúcnosti čaká.

Mark Zuckerberg spolu s ďalšími technologickými lídrami čoraz zanietenejšie hovorí o vybudovaní tzv. metaverse, nového virtuálneho priestoru, ktorému hovorí aj „stelesnený internet“.

Metaverse v modernom ponímaní opisuje spojenie reálneho, rozšíreného a virtuálneho sveta do jednotnej reality, v ktorej môžu ľudia žiť plnohodnotný život, v ktorom funguje samostatná ekonomika a ktorý nespravuje jedna konkrétna spoločnosť.

Na pripojenie sa do Horizon Worlds sveta je nutné mať headset Quest VR a účet na Facebooku. Vo virtuálnom svete sa môžete stretnúť s ďalšími ľuďmi. Vytvoríte si avatara a môžete sa pohybovať vo virtuálnom meste a virtuálne komunikovať s ostatnými používateľmi.

Pozrite si

Čo je to metaverse? Nástupca internetu, alias prepojenie reality s AR a VR

V súčasnosti je Horizon Worlds dostupný pre každého, kto má aspoň 18 rokov a nachádza sa v USA alebo v Kanade. Používatelia Facebooku si tak môžu vyskúšať, ako vyzerá začiatok metaverse, ktorý spoločnosť chystá.

Metaverse nechystá iba Facebook. Svoju verziu pripravuje aj Microsoft. Ten si nezvolil cestu zábavy a trávenia voľného času. Zameriava sa na biznis. Plánuje vytvoriť virtuálne priestory pre používateľov a firmy. Už na budúci rok prinesie Mesh, platformu určenú na zdieľanie virtuálnych zážitkov v rámci služby Microsoft Teams. Pre zaujímavosť, Meta plánuje na budúci rok investovať do metaverse 10 miliárd dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.