HONOR View 20 – Telefón s dierou v displeji prichádza aj k nám

Už sa to pomaly stáva v prípade čínskeho výrobcu Honor zvykom. Potom, ako predstaví nový model na svojom domácom trhu, príde na rad aj jeho predstavenie pre zbytok sveta. Inak tomu nebolo ani v prípade nového Honor View 20. Jeho oficiálne predstavenie v Číne sa konalo ešte v decembri minulého roku. Vtedy sme však ešte nevedeli, či sa ho dočkáme aj na našom trhu.

recenziaHonor View 20 – unikátna vlajková loď, ktorá vás nezruinuje

Ako už istotne tušíte, odpoveďou je áno. Po európskom uvedení v Paríži sú tak známe nielen kompletné parametre európskej verzie, ale samozrejme aj ceny. Ešte predtým, ako sa k ním dostaneme, zopakujme si v krátkosti, čo vlastne Honor View 20 prináša.

Pozrite siHonor View 20 – dostupná vlajková loď ponúkne 48 Mpx fotoaparát

Keďže sa jedná o vlajkovú loď, je jasné, že sa v prípade Honor View 20 môžete tešiť na hardvérovo slušne vybavený smartfón. View 20 chce v prvom rade zaujať svojim dizajnom.

Jeho zadná strana je vytvorená špeciálnou technológiou nanolitografie. Vďaka tomu sa vytvára pri dopade svetla na smartfón živý gradient v tvare písmena „V“. Pôsobí to elegantne a zaujímavo. Pri pohľade z rôznych uhlov tak vidíte iný odtieň.

Pomerne výrazným prvkom na zadnej strane je aj objektív hlavného fotoaparátu, ktorý ponúka pomerne veľké rozlíšenie 48 Mpx. Vďaka tomuto snímaču a tiež umelej inteligencii je schopný vytvárať v skutku vydarené zábery aj za slabých svetelných podmienok. Pre fotografie za šera je k dispozícii podobne, ako v prípade iných modelov výrobcu nočný režim. Ten umožňuje aj bez použitia statívu fotografovať s expozíciou na úrovni štyroch sekúnd.

Okrem hlavného fotoaparátu si na zadnej strane môžete všimnúť aj druhý snímač. Ten však nefunguje samostatne, ako teleobjektív, alebo širokouhlý objektív. Jedná sa totiž o 3D fotoaparát, ktorý slúži na snímanie hĺbky scény.

Honor sa pomocou neho v prípade modelu Honor View 20 snaží priniesť niečo nové, teda technológiu, alebo skôr funkcionalitu, ktorá by mala osloviť najmä mladých používateľov značky. Vďaka nej totiž smartfón ponúka možnosť vytvorenia 3D nálepky, ktorá sa bude pohybovať rovnako ako osoba pred kamerou.

Okrem toho však Honor View 20 ponúkne vďaka 3D kamere aj možnosť hrania hier novým spôsobom. Smartfón postačí umiestniť do špeciálneho držiaka a spustiť hru. Tú ovládate prostredníctvom svojich pohybov.

Počas prezentácie sme mali možnosť vyskúšať si lyžiarsku hru, kde ste postavu v hre ovládali práve naklkáňaním sa, alebo pohybom rúk ste ovládali rýchlosť počas zjazdu. Pôsobí to zaujímavo a pripomína to riešenie Microsoft Kinect.

Rovnako zaujímavým počinom je nový 6,4″ FullView displej. Ten totiž v maximálnej miere využíva prednú časť a dnes tak často používaný výrez nahrádza novinkou v podobe malej „diery“ v displeji. Tá ukrýva predný 25 Mpx fotoaparát.

Počas sledovania videa, hrania hier, alebo bežného používania smartfónu vám tak bude prekážať o niečo menej, ako výrez v hornej časti displeja. Riešenie je to v skutku zaujímavé, aj keď hneď pri prvom kontakte som si všimol, že objektív je oproti rohu smartfónu mierne vyosený.

Aj po stránke hardvérového výkonu je Honor View 20 vybavený viac, ako zaujímavo. V prvom rade sa spolieha na najnovší procesor Kirin 980, ktorý je postavený na 7 nm technológii. O jeho dostatočné chladenie počas hrania hier a náročného nasadenia sa stará špeciálny systém s tekutinou.

V predaji budú dve pamäťové verzie smartfónu. Základný model bude mať k dispozícii 128 GB úložisko a jeho operačná pamäť bude 6 GB. O niečo lepšie je na tom druhý model, ktorý ponúkne rovno 256 GB úložisko a 8 GB operačnej pamäte.

Nechýba ani batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie Huawei SuperCharge. Nejedná sa však v tomto prípade o najnovšiu 40W verziu rýchleho nabíjania, ktorú priniesol model Huawei Mate 20 Pro. Rovnako chýba aj bezdrôtové nabíjanie.

Na druhú stranu si však Honor opätovne zaslúži pochvalu za použitie moderného USB-C konektora a súčasne za zachovanie pomaly vymierajúceho 3,5 mm audio konektora. Operačným systémom nového Honoru View 20 je najnovší Android 9.0, ktorý je doplnený o grafickú nadstavbu Magic UI 2.0.1.

Honor View 20 bol svetovej verejnosti predstavený aj počas výstavy CES 2019, kde získal množstvo ocenení „Best of…“. Na slovenskom trhu sa tento smartfón začne predávať už čoskoro a to s cenou 579 € za model so 128 GB úložiskom a 649 € za model s 256 GB úložným priestorom.

V predaji bude zafírovo modrá a čierna verzia smartfónu v prípade kusu s menšou pamäťou, pričom 256 GB model sa bude predávať výhradne v červenej farbe. Telefón bude možné zakúpiť u predajcov Alza.sk, Datart, Mall.sk, Hej.sk, NAY a TPD a taktiež u operátorov O2 a Orange.

Komentáre k článku