Reklama

Honor V Purse je skladačka a zároveň kabelka. Žeby prvý tip na Vianoce '23?

Zdroj | Honor
Lissett Pliešovská
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

Veľtrh IFA 2023 priniesol ďalšiu zaujímavú novinku. Postarala sa o ňu značka Honor, ktorá predstavila koncept V Purse. Ide o skladací smartfón v štýle trendovej kabelky.

Ako vidíte na obrázkoch, je to naozaj atraktívny mobil, módny doplnok, ktorý môže roztancovať ohníčky v očiach nejedenej používateľky. Nedajte sa však pomýliť, vo vnútri sa nachádza výkonná mašinka.

Honor V Purse má v zloženom stave necelých 9 mm, čo znamená, že je tenší, ako mnohé skladačky od konkurencie, či dokonca ako má Honor Magic V2. Jedinečnosť V Purse spočíva v tom, že mení skladací smartfón na módny doplnok a to niekoľkokrát. Tento štýl má dokonca aj svoje meno, phygital štýl kombinuje fyzický a digitálny svet. Výrobca to dosiahol prispôsobiteľným displejom always-on displejom (AOD), ktorý využíva vzhľad kabelky, vrátane bežných dizajnových prvkov, ako sú retiazky, pierka, prívesky či strapce.

Obsah pokračuje pod reklamou

Koncept V Purse zároveň umožňuje ľahkú výmenu remienka a retiazky, ktoré si pripnete na kĺb zariadenia a vždy sa farebne zladíte. Výsledkom je perfektné riešenie umožňujúce nosiť smartfón jednoducho cez rameno ako bežnú kabelku, alebo tašku. Takto sa z mobilu, neoceniteľného spoločníka, zároveň stáva kabelka, tzv. It bag budúcnosti.

Honor pri návrhu štýlov AOD spolupracoval s riaditeľom dizajnu pánskeho oblečenia Burberry Bramom Van Diepenom, umelcom Yunuenom Esparzom, dekana Čínskej akadémie umenia International College Yuanom Youminom a ďalším umelcom, Xiaomom Hui Wangom. V druhej fáze programu sa má otvoriť rozhranie API, ktoré umožní dizajnérom využiť senzory (gyroskop, dotykový senzor, senzor okolitého svetla). Honor plánuje vyzvať kreatívnych ľudí z celého sveta, aby priniesli vlastné návrhy, inšpirované novými trendmi.

Pozrite si

6 smartfónov, ktoré sa redaktorom TECHBOX najviac páčia

V Purse vznikol s dôrazom na ekológiu. Je vyrobený z materiálov z udržateľných zdrojov, napríklad vegánska koža na popruhoch. Prispôsobiteľný koncept rôznych dizajnov AOD môžu dámy kombinovať s akutálnym oblečením.Je tak šanca, že novinka môže aspoň z časti znížiť spotrebu tzv. rýchlej módy. Dôležitý je aj odkaz (módnym i technologickým spoločnostiam), že ich svety sa spájajú i v nečakaných oblastiach.

Zdroj | Honor

„Skladacie smartfóny Honor prešli dlhú cestu a každá nová verzia predstavuje pozoruhodný pokrok v dizajne, funkčnosti a odolnosti,“ povedal CEO Honoru George Zhao. „A nielen to, vďaka nášmu konceptu telefónu v podobe kabelky Honor V Purse, skúmame udržateľné riešenia, ktoré využívajú nové skladacie technológie na posilnenie kreativity a tvarovanie životného štýlu budúcnosti.“

Jediná škoda, že ide zatiaľ len o koncept, ktorý nie je určený na sériovú výrobu. Výrobca uviedol, že pánt zvládne 400 000 cyklov skladania. Cenu z pochopiteľných dôvodov nepoznáme, istotne sa vyrovnajú značkovej kabelke.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.