Reklama

Honor prekvapuje novými prémiovkami, predstavil vymakanú sériu Magic3

Zdroj | Honor
Stanislav Vinc
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

Hneď po Samsungu svetu ukazuje svoje nové vlajkové lode už aj čínsky Honor, ktorý pred malou chvíľou predstavil novú sériu Honor Magic3. Kedysi lacná alternatíva k smartfónom Huawei dnes ukazuje, že patrí medzi tých najlepších na trhu. Honor Magic3 a Magic3 Pro ponúknu skutočne prémiovú výbavu, k čomu sa ale navyše pridáva ešte aj špičkový Honor Magic3 Pro+.

Novú sériu smartfónov Honor Magic3 spoznáte na prvý pohľad. Takmer polovicu zo zadnej strany nových vlajkových lodí Honor Magic3 a Magic3 Pro totiž pokrýva obrovský kruhový modul s fotoaparátmi, pri ktorého návrhu sa Honor nechal inšpirovať gréckou ochrankyňou umení a vied, Múzou. Jednotlivé kruhy modulu navyše odpovedajú zlatému rezu.

Zdroj | Honor

Aby tej symboliky nebolo málo, farebné verzie nových modelov budú odkazovať na fotografickú modrú a zlatú hodinku, ku ktorým sa pridá klasická čierna a biela verzia. Honor Magic3 bude dostupný v týchto štyroch farbách, verzia Blue Hour bude v ponuke modelu Magic3 Pro z neznámeho dôvodu chýbať.

Zdroj | Honor

Prednú stranu modelu Magic3 Pro pokrýva 6,67“ displej s 89 zahnutím po stranách, vďaka čomu majú jeho bočné rámčeky hrúbku iba 0,55 milimetra. Honor tu stavil na 120 Hz displej schopný vykresliť 1,07 miliardy farieb s presnosťou Delta E <0,8, ktorému nechýba ani certifikácia HDR10+ a DCI-P3.

Zdroj | Honor

Smartfón je odolný voči vode a prachu na úrovni certifikácie IP68. Ponoriť ho teda môžete do sladkej vody do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút. Pod povrchom bude mať Magic3 Pro najnovší vlajkový čipset Snapdragon 888+ 5G.

Pozrite si

Samsung stavil na skladačky, predstavil nový Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G

Zaujímavosťou nových modelov je aj softvér, ktorého súčasťou bude aj nástroj OS Turbo X z dielne Honoru, ktorý sa okrem optimalizácie aplikácií a hier pre daný hardvér postará aj o defragmentáciu úložiska. Výkon smartfónov Honor Magic3 by tak mal po 36 mesiacoch používania klesnúť iba o 3,8 %, kým pri bežných Android smartfónoch je podľa Honoru bežný pokles až o 36,6 %.

Zdroj | Honor

Batéria oboch modelov ponúkne kapacitu 4 600 mAh s podporou rýchleho nabíjania SuperCharge, prostredníctvom kábla s výkonom 66 W, bezdrôtovo s výkonom 50 W. Rýchla 66 W nabíjačka bude súčasťou štandardného balenia.

Pozrite si

Kto povedal, že nabíjačky nemôžu byť pekné? Skúšali sme Moshi Flekto a Sette Q

Spomínaný modul fotoaparátov bude v prípade oboch modelov tvorený hlavným 1/1,56“ senzorom Sony IMX 766 s rozlíšením 50 Mpx a clonou f/1.9. Sekundovať mu bude monochromatický fotoaparát s rozlíšením 64 Mpx a clonou f/1.8, ako aj 13 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát s clonou f/2.2. Model Honor Magic3 túto zostavu uzatvára laserovým ostrením.

Zdroj | Honor

Honor Magic3 Pro ponúkne navyše ešte 1/2“ periskopický fotoaparát s rozlíšením 64 Mpx, optickou stabilizáciou obrazu, clonou f/3.5 a 100-násobným hybridným priblížením obrazu. Laserové ostrenie Magic3 Pro vymieňa za 8×8 dTOF senzor, ktorý ponúkne rýchlejšie a presnejšie zaostrovanie aj v tme.

Na prednej strane displej prerušuje drobný „pilulkový“ výrez, v ktorom je umiestnený ultraširokouhlý fotoaparát so 100° uhlom záberu, ktorému sekunduje druhý senzor pre 3D odomykanie smartfónu skenom tváre, tvorbu obľúbených portrétových fotografií a sledovanie pozornosti používateľa, vďaka čomu dokáže smartfón automaticky stíšiť zvonenie, keď sa naň pozriete alebo udržať displej rozsvietený, pokiaľ na ňom čítate dlhší text.

Zdroj | Honor

Honor Magic3 Pro+ 5G

Na záver Honor vytiahol ešte jedno eso z rukáva – ešte vyššie postavený model Honor Magic3 Pro+ 5G. Kruhový modul s fotoaparátmi dostáva pri tomto modeli jemný náznak hrán. Iný je ale aj po materiálovej stránke, vyrobený je z tzv. zahnutého Nano Crystal materiálu, ktorý by mal vynikať v odolnosti voči pádom. Dostupný bude vo verziách Ceramic Black a Ceramic White.

Zdroj | Honor

Pri zadnom module sa nemení iba dizajn, ale aj zostava samotných fotoaparátov. Hlavný 1/1,28“ senzor s rozlíšením 50 Mpx tu bude sprevádzať 64 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, 64 Mpx monochromatický fotoaparát a 64 Mpx periskopický fotoaparát s optickou stabilizáciou, ako aj 8×8 dTOF senzor.

Ceny a dostupnosť

Nová séria Honor Magic3 sa bude cenami pohybovať v štandardnej hladine prémiových modelov. Základný Honor Magic3 s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom bude začínať na cene 899 €. Stredný Honor Magic3 Pro s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom začína na cene 1 099 € a najvyšší model Honor Magic3 Pro+ s 12 GB RAM a 512 GB úložiskom bude v predaji za ceu od 1 499 €.

Dátum vydania novej série zatiaľ Honor neoznámil. Vzhľadom na priamy globálny launch nových modelov však predpokladáme, že ich skôr či neskôr určite uvidíme aj na slovenskom trhu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.