Reklama

Kto povedal, že nabíjačky nemôžu byť pekné? Skúšali sme Moshi Flekto a Sette Q

Richard Pliešovský

Taiwanské Moshi je dobré známe aj v našich končinách. Svoje meno si urobilo spoľahlivým príslušenstvom a prepracovaným dizajnom. Naposledy sme od nich dostali na otestovanie dvojicu zaujímavých nabíjačiek, ktorá sa len tak ľahko nevidí.

Moshi Sette Q je duálna bezdrôtová nabíjačka pre smartfóny, Flekto je cestovná nabíjačka pre Apple Watch. Ako vidíte, ide o zostavu, ktorá sa v čase prázdnin a dovoleniek perfektne hodí viacerým z nás.

Moshi Sette Q má dva samostatné nabíjacie moduly EPP s certifikáciou Qi. Každý z nich dodá výkon až do 15 W, na podložke si tak môžete súčasne nabíjať dva smartfóny, alebo ľubovoľnú kombináciu zariadení s podporou bezdrôtového nabíjania. V mojom prípade to bolo iPhone 11, Samsung Galaxy Note 20 so slúchadlami AirPdos Pro a Galaxy Buds.

Oválna nabíjačka nie je najmenšia (21,9 x 10 x 1,4 cm ), takže pri cestovaní zaberie viac priestoru, ako obyčajná. Nie je to však nič, na čo by sa nenašlo miesto v batožine.

Pozrite si

Moshi Symbus Mini 7-in-1: Aj rozbočovač môže potešiť dizajnom

Absolútnou vychytávkou a praktickou funkciou, ktorá mi veľmi často chýba v podobných zariadeniach je prítomnosť USB-A portu. Nachádza sa v prednej časti. Má síce len 5 W, ale to predsa stačí na dobitie smarthodiniek, alebo iného zariadenia.

Dizajn nabíjačky potvrdzuje slová v nadpise. Ide naozaj o mimoriadne pekné zariadenie, vyrobené z kvalitných materiálov, kto ho chytí do ruky pochopí čo mám na mysli. Výborne sa hodí na ľubovoľný pracovný stôl, ale i na nočný stolík, či do detskej izby. Na spodnej strane sú dva protisklzové gumené kruhy, ktoré držia nabíjačku pevne na mieste, kde ste ju položili. Bočné akcenty majú na starosti, aby mobil udržali na svojom mieste a zaistili tak optimálnu polohu nad nabíjacími cievkami.

Aby ste využili výkon Sette Q, musíte ho pripojiť minimálne na 30 W adaptér (15V/2A), odporúča sa však 45 W (15V/3A) s ktorým získate bezdrôtové nabíjanie 2 x 15 W. Napájací USB-C kábel je súčasťou balenia. Je v sivej farbe a nepôsobí ako päsť na oko.

Vďaka 15-wattovému výkonu si dovolím povedať, že veľmi rýchlo zabudnete na napájacie káble k vašim najpoužívanejším mobilným zariadeniam. Namiesto nevzhľadných polovičných riešení si obľúbite toto univerzálne riešenie. Dodávam, že nabíjačka si poradí s puzdrami s hrúbkou až do 5 mm.

Moshi Flekto je milým darčekom pre majiteľov Apple Watch. Ide o kompaktný prenosný nabíjací stojan, ktorý jednoducho pripojíte k akémukoľvek portu USB-A. Najprv ma trochu hnevalo, že výrobca nepoužil modernejší USB-C port, ale pravdou je, že tých klasických USB-A je predsa len oveľa viac. Čerešničkou na torte je používanie nabíjačky Flekto práve s duálnou nabíjačkou Sette Q.

Flekto má certifikát MFi od Apple, vďaka tomu je zaručená kvalita a kompatibilita so všetkými modelmi Apple Watch. Nabíjací stojan si môžete natočiť do 75 stupňov a nastaviť tak optimálny uhol. Rozmery 68,6 x 36,4 x 18,6 mm a hmotnosť 46 gramov potvrdzujú, že ide o naozaj miniatúrne zariadenie.

Ani v tomto prípade na vás nestriehnu žiadne záludnosti, všetko funguje tak ako má. Moshi Flekto je kvalitne spracovaná nabíjačka, magnetický systém na správu káblov uzamkne nabíjačku a zaistí tak bezproblémový prenos.

Sette Q si môžete kúpiť za 99,95 eur, Flekto vás vyjde na 54,95 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.