Reklama

Honor MagicWatch 2 sa zameriavajú na športovcov a sľubujú 14-dňovú výdrž

Zdroj | Honor
Richard Pliešovský
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

Honor predstavil popri 5G  smartfónoch série V30 aj novú generáciu inteligentných hodiniek MagicWatch 2. Podľa slov výrobcu sa tento model zameriava na zdravie a wellnes, používateľov okrem dlhej výdrže na jedno nabitie poteší vodeodolnosť do 50 metrov a priaznivá cena.

Nástupca minuloročného modelu je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele 361L a dodáva sa v dvoch veľkostiach: 42 a 46 mm s 1,2“ a 1,4“ AMOLED displejmi. Ich rozlíšenie je 390 x 390, resp. 454 x 454 pixlov pri hustote 326 ppi.

Pozrite si

Čím nás prekvapili smarthodinky Honor MagicWatch 2?

Poháňa ich čipset Huawei Kirin A1, ktorý sme videli napríklad v Huawei Watch GT 2, má 4 GB internú pamäť, z ktorej môže používateľ využiť 2 GB. To je kapacita zhruba na 500 piesní. Bluetooth 5.1 umožní prijímať notifikácie alebo hovory až do vzdialenosti 150 metrov od smartfónu. Podporuje oznámenia zasielané cez SMS, e-maily, kalendára a z ďalších aplikácií.

Zdroj | Honor

Hodinky ponúkajú 15 fitness režimov, od chôdze až po veslovanie. Vypočítajú skóre SWOLF, čo je súčet počtu plaveckých ťahov a sekúnd, ktoré potreboval športovec na preplávanie jednej dĺžky bazéna (nižšia hodnota znamená, že sa plávalo efektívnejšie).

MagicWatch 2 majú všetky bežné funkcie, sledujú teda kroky, tep srdca, stres, spálené kalórie. Vedia tiež monitorovať a diagnostikovať až 6 najčastejšie sa vyskytujúcich porúch spánku. Podporujú konštelácie GPS a GLONASS na určovanie polohy (čo uľahčuje navigáciu, ak sú v okolí vysoké budovy alebo stromy).

Pozrite si

Honor Watch Magic – zaujímavé smart watch za zaujímavú cenu

Vo väčších hodinkách sa nachádza 455 mAh batéria, ktorá má vydržať až 14 dní (pri používaní 90 min. denne GPS, 30 minút hovorov cez Bluetooth a 30 minút počúvania hudby). 42 mm verzia poskytne „len“ týždňovú výdrž na jedno nabitie.

Zdroj | Honor

Novinka beží na OS LiteOS, rozumie si s Androidom od 4.4 a iOS 9.0 a vyšším. Odolnosť voči vode definuje norma 5ATM, nájdeme tu mikrofón, reproduktor, akcelometer, gyroskop, senzor tepu srdca, NFC, GPS, GLONASS a Ambient light senzor.

Honor MagicWatch 2 má 29 gramov, rozmery 41,8 x 41,8 x 9,4 mm (42 mm model), resp. 41 gramov a rozmery 45,9 x 45,9 x 10,7 mm.

Hodinky sa začnú predávať od 12. decembra a to aj v Európe. Menšia verzia bude stáť 179 eur, väčšia výjde na prijateľných 189 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.