Reklama

Honda neustále prekvapuje, jej koncept skútra prejde až 100 km

Zdroj | Honda
Michal Sobek
Zdroj | Honda
Zdroj | Honda

Automobilka Honda sa na výstavu Japan Mobility Show v Tokiu skutočne svedomito pripravila. Okrem nového konceptu e-biku, tam dorazila aj s elektrickým skútrom označeným ako Honda SC e.

Koncept Honda SC e je súčasťou rýchlo sa rozširujúceho portfólia ponuky elektrickej mobility od spoločnosti Honda. Tá plánuje rozšíriť svoju zbierku vozidiel poháňaných batériami. Model SC e má všetky predpoklady na úspech.

Zdroj | Honda
Obsah pokračuje pod reklamou

Koncept má moderný dizajn s LED svetelnou lištou, ktorá zaberá celú šírku. Okrem toho obsahuje aj osvetlené logo výrobcu. Skúter má jedno priestranné sedadlo s rukoväťou na uchopenie. Prvky v modrej farbe sú badateľné na doske, riadidlách, motore, zadnej časti a paneli predného osvetlenia.

Honda SC e má vo svojom portfóliu dve vymeniteľné batérie s kapacitou 1,3 kWh, ktoré zaberajú značnú časť úložného priestoru. V kombinácii oboch batérií je tu sľubovaný dojazd na úrovni až 100 kilometrov.

Zdroj | Honda

Vo výbave taktiež nechýba teleskopická predná vidlica, tlmiče a predné kotúčové a zadné bubnové brzdy. Novinka od Hondy jazdí na 12-palcových pneumatikách a očakáva sa, že k dispozícii bude aj Bluetooth pripojenie a aj vlastná aplikácia na dodatočné nastavenia.

Má aj digitálny prístrojový panel, ktorý však nebol predstavený na koncepčnom modeli vystavenom počas Japan Mobility Show. Honda zatiaľ neposkytla podrobnosti o dostupnosti a cenách, ale uvedenie by sa mohlo udiať už v budúcom roku.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.