Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hodina kódu umožnuje komukoľvek sa naučiť základy programovania

Hodina kódu umožnuje komukoľvek sa naučiť základy programovania
Marek Hudák
Hodina kódu umožnuje komukoľvek sa naučiť základy programovania

V pondelok 5. decembra odštartovala na Slovensku celosvetová iniciatíva Hodina kódu, ktorej cieľom je ukázať, že základy programovania sa môže naučiť každý bez ohľadu na vek, pohlavie či jazyk. Hodina kódu potrvá až do 11. decembra a zapojiť sa do nej môže každý, nielen školáci.

Iniciatívu Hodina kódu zastrešuje nezisková organizácia Code.org a podporuje ju viac ako 100 partnerov, vrátane veľkých technologických firiem, ktorou je aj Microsoft . Cieľom tejto iniciatívy je motivovať ľudí k získaniu praktických digitálnych zručností a ukázať im, že programovanie môže byť aj zábava.

Pozrite si

Google Blocks – ďalšia z programovacích platforiem pre deti

Zaujímavý projekt Slovensku podporili aj tento rok známe osobnosti ako napríklad športovec Filip Šebo a herci Zuzana Haasová a Robo Jakab.

Pre mňa je dôležité, aby moja dcéra nehrala len hry.

konštatuje Haasová

„Pre mňa je to úplne cudzí svet, ale aj napriek tomu som to zvládol,“ priznal sa herec Robo Jakab, ktorý si taktiež vyskúšal, aké je to programovať v lekcii obľúbenej hry Minecraft. Práve stále populárna hra rozšírená na takmer všetky platformy dokáže deti ešte viac motivovať k programovaniu.

Lekcie Hodiny kódu sú špeciálne navrhnuté tak, aby pomocou vizuálneho programovania deťom pomohli pochopiť základy fungovania programovacích jazykov. Každý, kto úspešne dokončí aspoň jednu z dostupných lekcií, automaticky získa medzinárodný certifikát o absolvovaní Hodiny kódu.

Pozrite si

Aké sú možnosti využitia okuliarov Microsoft HoloLens?

https://www.youtube.com/watch?v=rfrxbgS15Lw

Učitelia môžu prihlásiť svoju triedu cez jednoduchý formulár na stránke www.hourofcode.com/us/sk a absolvovať so študentmi Hodinu kódu počas vyučovania, pričom po registrácii sa ich škola zobrazí aj na globálnej mape.

K dispozícií je programovanie v rôznych lekciách, ktoré sú postavené nielen na svete Minecraft, ale aj na Star Wars, Moana, Angry Birds či Frozen.

Do programovania sa môže v týždni od 5. do 11. decembra 2016 zapojiť akákoľvek škola, záujmový krúžok alebo aj jednotlivci.